| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

tak jestli jsem toho na dceru nenaložila moc, si taky občas říkám. pak ale vidím, jak je samostatná a zvládá věci, které jsme si mysleli, že nikdy nezvládne, a vím, že ne, že to bylo dobře. když byl dvojčatům rok, byla starší dceři diagnostikovaná dysfázie (smíšená, středně těžká), dceři byly 3 roky. chvíli to vypadalo, že nezvládne běžnou základku, psycholožka ji chtěla do školy poslat až v necelých 8 letech, což jsme odmítli a nedali odklad - ukázalo se jako dobré řešení. do školy tedy šla s ivp, které jí ve 3.tř zrušili, dneska už nikdo skoro nepozná, že byl nějaký problém, a ten byl nejen ve vyjadřování, ale i v porozumění. stálo nás to fakt hodně sil - od 3 let logopedie, práce denní, do toho péče o dvojky, časem nám přibylo ještě jedno dítě. pokud jsem chtěla, aby dcera chodila na nějaký kroužek, kvůli náročné logistice musela od 2.tř jezdit z vesnice do města busem sama.
byl to fakt krok k samostatnosti, a vím, že v okolí jsou děti, zdravé děti, které ještě ve 14 nejely samy busem, nebo nejely busem nebo vlakem vůbec, jsou tu lidi, co mě považují za špatnou matku, protože jsem na děti podle jejich měřítek moc náročná.
dcera, u které to vypadalo, že nedá ani 1.tř., dává základku naprosto bez problémů, jediným náročnějším předmětem je pro ni matematika, ale jinak vše v pohodě. na první švp jsem pouštěla taky se strachem, dcera se celkem dlouho v noci pomočovala, ale zvládla vše dobře, hodně dělalo to, že měla učitelku, která neřešila pičičandy a nebyla tak náročná, takže měla čas dozrát.

jo a znám dítě, které na švp plakalo ještě v 8.tř.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.