| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, vyrustala jsem v rodine, kdy sourozenci byly vzdy uprednostnovani a ja jsem byla vzdy ta spatna, ta ktera nedostavala lasku. Mama me proste nemela rada, nadavala mi a ponizovala me. Neustale mi davala najevo, jak nejsem dost dobra a jsem neco min, jak slovne, tak fyzicky, kdy me mlatila. Myslela jsem si, ze jsem opravdu ta spatna, ta menecenna, ze nestojim za nic a nemam na nic pravo. Az ted, kdy jsem dospela, vidim, ze problem nebyl ve mne, ale v ni, ze ji delalo dobre ublizovat mi a ze si tim cosi na mne kompenzovala. K sourozencum se chovala normalne. Jelikoz jim ale ukazovala, ze ja jsem ta spatna, cerna ovce rodiny, coz jsem slysela nekolikrat, videli me tak take, jelikoz v tom vyrostli a chovali se ke mne vicemene stejne jako ona. Ted jsem dospela a ziju si svuj zivot. Neumim se ale doposud smirit s tim, ze jsem tu lasku od mamy nikdy nedostala a nezazila a stale mi chybi. A take se neustale citim ve spolecnosti menecenna, jelikoz to bylo tak silny a trvalo tak dlouho, ze je to stale ve mne zakoreneny nekde hluboko uvnitr. Kdyz vse plyne normalne, jsem v pohode. Ale jakmile dojde na stresovou situaci, kdy se musim z neceho obhajovat nebo prosadit svuj nazor, nemam sebevedomi a citim se nejiste... Uvedu to na prikladu - v praci si na vas bude vybijet frustraci vas sef, neco se mu nepovede, serve vas a bude se k vam chovat jako vy byste za to mohla... tak ja v teto situaci neumim zachovat chladnou hlavu a stat za sebou, ale beru si to hrozne osobne, jelikoz hned naskoci ty pocity z vychovy, ze jsem neco min, rozklepu se, rozbrecim a neumim reagovat. Chybi tam to zdravy sebevedomi a jelikoz jsem se s tim doposud nesmirila, ze jsem nikdy tu mamu nemela, je to jakoby to trvalo stale. Jsem citlivka a o to vic to prozivam. Poradte co s tim? Stalo se nekomu neco podobneho? Jak to zvladate? Dekuji :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.