| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ráda bych věděla, zda a vůbec pokud, řešíte nevhodné chování "kamarádů" vůči vaším dětem. Právě mi pěkní krev, ne poprvé, a plánuji už v duchu, jak budu řešit, protože něco už je i přes moji hranici, ale stále ještě mám pud sebezáchovy a ještě se chci zeptat tady, zda byste řešili.

Dcerka a její "nejlepší" kamarádka jsou prakticky stejného věku, k tomu ještě ta kamarádka je dcera někoho, kdo je mi velmi, velmi blízký.

Kamarádka má z předešlého života asi dost šrámy, řešené v nynější době nevhodným chováním ve škole, i když na oko je pro všechny andílek, dokud není poznána lépe, dlouhodoběji a z blízka.

Její stavy vůči mé dcerce se pohybují od totálního super kamarádství, až v takové, kdy je mi samotné ouzko a rozbrečela bych se (předesílám, jsem cíťa a všechno si beru k srdci). Třeba když obě dvě měly sluchátka na uších, a dcerka do kamarádky drcla, že by ji něco chtěla říct, víceméně kamarádka na ni zařvala tak hnusné, co zase chceeeee a cooo jééééé s tak hnusým pohledem, že mi zatrnulo, když se ptala, zda půjde k nám, tak na ni zařvala NÉÉÉÉ. Za každou větou doplňuje vole. Tedy v rozhovoru s dcerkou. A už i v psaném textu, vole sem, vole tam, fakáče. Když se dcerka ohradila, že ji to opravdu už mrzí, ať ji tak pořád neříká, tak ji napsala, že no a co, vole, a poslala k tomu fakáč.

Bohužel to na mě vyskočilo, když jsem si klikla na Gmail, máme s dcerkou společný účet, a tam to bylo otevřené (a ano, blbě jsem četla dál).

Jsem celkem dost vytočená, protože podobné chování bez textu vidím i u nás doma, jak je kamarádka u nás, či u nich doma, či na výletech apod., kdy se chová fakt nadřazeně a nehezky. Jakmile ale je hodná, tak všechno dobrý a jsou opět kamarádky, a vole vole lítá i tak, jen bez toho hnusného chování

Když jsem se přiznala dcerce, že jsem to bohužel přečetla, řekla jsem ji, že to budu řešit u nich doma /jak říkám, jsme si blízcí). Ale zase si říkám, zda mám vůbec právo něco takového řešit. Kamarádka oslovuje i tatínka vole na konci věty, který to bere sportovně a jako součást dospívání, mě titulovat dcerka vole, tak opravdu by to bylo jen jednou.

Šly byste řešit? Toto chování je dlouhodobé, jakmile je třeba hnusná na dcerku, a pak mluví v minutě ke mě, je na mě jako milius a nejraději by mi do prd*le vlezla. Opravdu váhám, za ji vůbec pouštět k nám, jen je to jediné dítko, které dcerka má jako "kamarádku" opravdu blízko, holky tráví spolu dny a noci teď o prázdninách, tedy mimo těchto pár dníy, kdy je jinde.

Omluva za esej, ale opravdu nedokážu objektivně posoudit, vidím to shazování a chování jako k nejhoršímu psu, ale na pokyn dcerky jsem nic nedělala, s tím, že musí sama se naučit řešit věci, ale toto mě už nadzvedlo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.