| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak cvičitelka je teď mimo, my začínáme trochu vyšilovat. Matylda je doma vzorná, venku se nezajímá o lidi, nevadí jí doprava, autobusy, kamiony, děti - čím menší, tím lepší. V klidových podmínkách trénujeme přivolání, automaticky si sedá, když já zastavím třeba u přechodu. Přichází na to, co to je "k noze", "čekej". Ale co jsem nečekala, že bude startovat na - zejména větší - psy. Někdy i na ty menší. Nechce jim trhat hrdla, ale čtu to jako "NELEZ KE MNĚ, BOJÍM SE TĚ, OPOVAŽ SE PŘIBLIŽOVAT!" Jenže v tu chvíli je v rauši a nevnímá, táhne jak kráva směr druhý pes. Přitom když se občas s někým dám do řeči, ona se uklidní a začne jevit rozrušený radostý zájem i onoho psa. A teď - jak tu krizovou situaci se řvoucím táhnoucím čoklíkem na vodítku řešit? Já netuším, jak bude reagovat onen osočený pes, jinak bych ji fakt nechala jít rovnou k němu. A i když si ji přivolám, chytnu na krátko, stejně se na mě úplně nesoustředí. Jsou situace, kdy psa vidím předem, řevu předejdeme, mineme se v klidu, nebo dokonce se i zdvořile očichají. Co funguje vám? Nějaká rada - třeba drobná? Mlátit ji teda nehodlám, stahovací obojek taky ne.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.