| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nevím si už rady, tak se jdu poradit sem.
Blízké osobě, 76 let, polymorbidní pacient, na inzulínu, kardiak, po prodělané CMP má problémy s řečí, byl na jaře změněn typ a dávkování inzulínu. Od té doby byl opakovaně hospitalizován (asi 7-8x) pro nevolnosti a zvracení. Asi 5x jsme volali záchranku, protože dotyčný kolaboval, ve zbývajících případech jsme ho rovnou přiváželi sami. Byla provedena opakovaná vyšetření všeho druhu včetně gastroskopie a kolonoskopie, s negativními výsledky. Situace se stále opakuje. Při konzultacích s lékařem jsme několikrát žádali o zvážení nasazení původního typu inzulínu, protože zmíněné problémy nastaly v době po jeho změně, zatímco původní typ bral pacient 20 let bez potíží, případně o přehodnocení dalších léků, které dotyčný užívá. Odpověď lékařů vždy zní: my si NEMYSLÍME, že ty problémy způsobuje ten inzulín. Ale ani po všech možných vyšetřeních nepřišli na to, co ty problémy tedy způsobuje, pacient absolvoval x odběrů, CT vyšetření, při každé hospitalizaci byl znovu a znovu rentgenován. Léky mu také ponechávají stejné. A my už opravdu nevíme, co dělat. Několikrát už byla situace na hraně, kdybychom k dotyčnému dorazili jen o chvíli později, mohlo být pozdě, při jednom z těch kolapsů proběhla další menší mrtvice. Nemluvě o jeho zhoršené psychice, protože v tomto věku už člověk chce být ve svém, domácím prostředí a nemocnici špatně snáší. Co máme dělat? Já chápu, že lékaři se snaží a vyšetřují, ale proč nezkusí nasadit zpátky ten původní inzulín, když po jeho změně vše začalo? Musí dotyčný dál trpět a čekat, až prostě jednou nepřijde pomoc včas? I obvodní lékařka se domnívá, že by se mělo zkusit vrácení inzulínu, ale žádný z internistů to udělat nechce, tak co máme udělat? Jsme opravdu zoufalí, prosím pokud může poradit někdo z oboru, budu moc vděčná.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.