| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já jsem ta nejstarší, a ještě ke všemu holka se třemi bráchy. Já jediná jsem se dobře učila, bráchové byli v dětství občas pěkná kvítka, takže by to k tomu mohlo inklinovat.

Přesto to u nás tak není. Rodiče měli dost rozumu a lásky, že nás každého měli rádi takového jací jsme byli/jsme. A spíš nás vychovávali k pevnému sourozeneckému vztahu, což já teď dělám i u svých dětí.

Jedině snad ve škole to kluci poslouchali, "no to vaše sestra". A než prošli základkou všechny tři další kousky tak se tam pár učitelům pěkně rosila čela.

Jsem celoživotní tmelič, řešič, ambasador svých bratrů, vždy jsem za ně orodovala, žehlila jejich průšvihy.

Teď mi to máma občas "vyčte", když by si někdy chtěla postěžovat, že jí nikdo nepřizvukuje, "vy všichni držíte pořád při sobě". No na to jí říkám, ale tak jsi nás vychovala, tak buď ráda, že se máme rádi :-)

Jako ano, byla jsem ta starší, co musela mít rozum a postarat se často o ty mladší. Ale mně to nikdy nevadilo, ono z toho zas vyplývalo naoplátku dostatek benefitů, být ten starší. Rodiče to uměli vyvážit.

Já mám teda takový ten typický syndrom "nejstaršího", hlava rodu. Mám k sourozencům odjakživa takový ochranitelsko-mateřský postoj, obzvlášť k tomu nejmladšímu. I když samozřejmě v dospělosti se ten věkový rozdíl srovnal. Jsme v častém kontaktu, když je potřeba pomáháme si.

Teď se to tedy přetavuje do intezivního vztahu mezi našimi dětmi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

Jirka

Již delší dobu si uvědomujeme, že po letech opět nadešel čas "občerstvit" grafickou podobu Rodiny.cz.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.