| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Manko - přesně tak to bylo u nás. Já měla být ta starší a rozumná a všem pomáhat - mámě, sourozencům a tak - jsem přece nejstarší a ještě holka.
A s tím chválením to bylo obdobný - sice jsem se učila na samý a moji sourozenců padali dolů, ale já jsem pořád mohla všechno udělat líp a víc. Máš na na vysvědčení čtyři dvojky, no to ses teda vyznamenala, kdyby ses snažila, tak máš samý jedničky. Mladší sestra nakonec shodila hrozící troku a byla velká oslava, protože zabojovala. Brácha na tom byl hůř, ale toho mi bylo líto - ten to odnášel jinak.
S tím chválením to bylo obdobný - sestra sebrala tátovi fichtla a jezdila s ním po areálu a tak se poplácala po zádech, jak je dobrá - nemá přece řidičák a je jí 12 let - taková šikovná.
Na mne řval preventivně, ať se opovažuju si vzít jeho auto - když jsem se ohradila, tak ona si vzala fichtla, tak jsem starší, tak co by mě mohlo napadnout.
Já se umístila v mezinárodních závodech a na mistrovství Evropy jsem byla čtvrtá - no ježiši, stejně to není žádný sport.
Ale měla jsem velký štěstí na lidi kolem našich - až mnohem později jsem pochopila, že tátu mají tak nějak za magora, který dělá peklo, když může a opravdu jsem trávila spoustu času mimo domov - tehdy to šlo bez problémů.
Nicméně od určitého věku jsem se opravdu nenechala omezovat nikým a ničím - celkem nízkého věku - pochopila jsem, že naši jsou prakticky bezmocní v případě, že budu si hlídat určitý věci, zejm. školu.
Je to pro mne velký poučení, jak se ke svým dětem nikdy nechovat a představa, že bych je od sebe odehnala, není moc vábná. Chválím je, ale ne za všechno a ne za stejný věci, nejsou to kloni, každý je jiný. A teda rozhodně neříkám - jsi starší, musíš......
Ale taky jsme řešili mezi klukama - starší syn měl pocit, že jeho mladší bratr má méně povinností a že to je nespravedlivý. Nepomohly žádné argumenty. Tak jsem jasně řekla - dobře, jak chceš - ubereme tvé povinnosti, abyste měli stejně, ale teda budeš mít stejnou svobodu jako tvůj mladší bratr - nic míň, ale taky nic víc. Přišlo mu to jako bezva nápad. Chvíli - poměrně rychle přišel s tím, že přece jen mu to nevyhovuje a že to chce vrátit zpátky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.