| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jejda, Hani, to by mi bylo strašně líto. Divizna je jedna z mých nejoblíbenějších bylinek a tohle mi skoro trhá srdce.

Letos jsem ji musela sušit v sušičce. Ze dvě várky jsem sušila na přímém slunci a výsledek se mi nezdál dobrý, i když všude čtu, že u divizny se to může (nebo dokonce má) dělat. V místnosti, kde suším většinu ostatních bylin, mám pořád vlhko (zvláštní, když bylo letos sucho jako blázen). Květům to tam vůbec nesvědčilo, něco jsem musela i vyhodit, nebo jsem to vždycky přihodila do nějakého čaje nedosušené.

Mně osobně se zhnědlé listy a květy nelíbí, nerada je používám. Už to není tak krásná bylina a jenom tak pocitově si myslím, že těch účinných látek v nich bude míň.

Ze sušičky byly divizny krásně žluté, suché byly většinou za dvě tři hodiny. Mám je uskladněné taky v zavařovačkách, některé jsou obyčejné šroubovací, ale většinu mám v takových těch se skleněným víkem, těsněním a patentním uzávěrem. Jsou žluté pořád a dělají mi radost i jen tak na oko :-) A co teprve v čaji.

Nemohlo by to zhědnutí být špatným těsněním víček? Nebo nedostatečným uzavřením?

Moje babička suší diviznu celý život, má to jen tak v krabicích nebo papírových pytlících -- aspoň loni to tak měla, ale po pravdě se mi ta kvalita od ní zdá nic moc. Loni mi dala pytlíček, ale musela jsem ji vyhodit, byla taky celá hnědá a byli v tom snad i moli. :-(

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.