| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Lído, jo, i kvůli skladování, i kvůli prodejnosti a spektru konzumentů atd.
Když už něco, tak pít železité minerálky je rozhodně smysluplnější než rozpouštět litinu. Složení minerálek je známé, relativně stabilní, toxické příměsi kontrolovány.
Vstřebatelnost železa z nich není o nic vyšší, potenciální škodlivost nižší.

I tak ale - jsi si jista, že nemáš latentní kombinaci s B12 karenční anemií(ta je normálně makrocytární, ale v kombinaci s nedostatkem železa se jeví mikrocytární)? Protože ta je obvykle způsobená chronickým poškozením sliznice žaludku vedoucí k nedostatku tzv. vnitřního faktoru. A v takovém případě přispívat k poškozování své žaludeční sliznice ještě anorganickým železem, natož kombinovaným s dalšími rizikovými komponentami, by byla megablbost.

Celkově prostě celé by to mělo být odraženo od zjištění skutečné příčiny anemie. Příjem anorganického železa má (byť velice diskutabilní a celkově hodně malý) přínos ještě tak u lidí, kteří mají extrémní nedostatek železa v potravě (tělo je pak schopno to vstřebávání mírně zefektivnit) a to je u Tebe (žiješ v ČR, ne?) tuze nepravděpodobné. Navíc v takovém případě by Tvé tělo především hladově skočilo po organickém železe a "nažralo" by to z toho a anemie se zbavilo. Takže by mělo být cílem hledat, jestli máš nějaké chronické ztráty (třeba gynekologické), nebo poruchu vtřebávání (třeba celiakie), nebo nějakou poruchu tvorby krvinek, nebo nedostatek B12...prostě tohle je základ.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

Jirka

Již delší dobu si uvědomujeme, že po letech opět nadešel čas "občerstvit" grafickou podobu Rodiny.cz.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.