| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím všechny maminky,

momentálně se nacházím na pomyslné životní křižovatce. Mám vícero dětí, nejmladší v první třídě a práci na částečný úvazek, která je ale na max. další 3 roky. Takže se rozhoduju, kterým směrem se vlastně dál vrtnout.

Doposud jsem pracovala víceméně v kanceláři, ale nic odborného - buď to byl cestovní ruch, reality nebo holka pro všecko. Mám jasno v tom, že nechci kvůli dětem ani kvůli sobě dělat od nevidím do nevidím, vylučuju všechny korporáty a jim podobné práce. Ráda bych dělala něco, co má smysl. Takže mě inspirovaly 2 kamarádky, které se vrtly do školství, jedna je asistent pedagoga, druhá v družině.

Bohužel s prací ve škole mám nulovou zkušenost. Pravděpodobně bych nechtěla být čistokrevná učitelka (nemám kapacitu ani nervy na dlouhodobé dálkové studium), spíš by mi vyhovovala právě práce v družině, kde bych to mohla nějakým způsobem spojit s dobrou znalostí AJ, např. vést třeba kroužek AJ konverzace n. něco na ten způsob, plus jsem docela výtvarně kreativní, což by se tam mohlo uplatnit taky. Dívala jsem na brněnskou Masarykovu univerzitu, kde nabízí 3-semestrový obor vychovatel, ale stejně pořád váhám - co když tohle vystuduju a pak zjistím, že to není to, co bych chtěla dělat?

Tak mě napadlo, že bych si napřed udělala kurz Asistenta pedagoga, který zahrnuje mimo jiné i 40ti hodinovou praxi, kteroužto bych si práci ve škole mohla de facto osahat a rozhodnout se zda toto ano, či ne a podle toho bych se do dalšího studia buď vrhla nebo ne.

Vy co máte zkušenost s prací ve školství, myslíte že je to dobrý plán? Případně je tu někdo, kdo pracuje v družině? Jak tu práci hodnotíte? A jak je ohodnocená?:-)

Díky moc za všechny podněty, rady, zkušenosti,
Jarina

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.