| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Konečně někdo začal psát o tom, že když se snažíte poctivě pořešit svůj finanční průšvih, jste na tom biti a vůbec je to celé vymyšlené opět (tak jako spousta jiných věcí) "geniálně po Česku"

Odkaz na článek dám níž.

Prošla jsem insolvenčním řízením poctivě, neudělala jsem ani jednu kličku, jak si odklánět prachy bokem a tudíž musím já a dcera vyžít z 10 800,- měsíčně. Pět let. Ať vydělám kolik vydělám. Našla jsem si obdobně postiženého partnera, tomu zůstane asi 12000,- (netuším proč víc než mně i když nemá děti, ale on má klasickou exekuci narozdíl ode mne)

Já chápu, že si nemáme nárok vyskakovat, ale... když jsme dojížděli oba, stálo nás to cca 5000,- (počítám do toho i pojištění a jiné nutné náklady na auto, MHD jsem se do práce nedostala) Oběma nám strhávají víc než to co přistává domů. Mně v řádů stovek až tisíců, muži zůstává cca 1/3 toho co vydělá. Já dojíždění vzdala, mám práci v místě, ale hůř placenou, ale ušetřím cca 2500 na benzínu. Mých 10 800,- zůstalo, strhávají mi míň (nevýhodné pro věřitele)

Nedá se to nazvat ani skromným životem, jedná se o živoření.

Jak byste vy navrhovali motivovat lidi k oficiálnímu řešení svých finančních průšvihů?

Já bych třeba dlužníkům zpětně nad rámec proplácela doložené náklady na dojíždění, na školní akce dítěti (alespoň částečně) nebo i kus nákladů na bydlení.

Nebo si také myslíte, že do insolvence či exekuce může spadnout jen určitá skupina lidí, která si pak zaslouží, aby to na ně takhle dolehlo?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.