| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Hele, moje dítě bylo stejný, teda až na tu žábu.

Rozmluvil se skutečně až ve 3,5 roku, po nástupu do školky - asi přirozeně - oni těm jeho gestům a slabikám nerozuměli, tak už musel...

Můj teda uměl znakovat velice moc, tj. já jsem věděla, že ovládá barvy atd. Měl bohatou slovní zásobu ve znacích + těch svých slabikách.

Ve skoro třech letech byl jeho projev typu - táta e-e brm brm... (e-e byl znak pro červenou) a dítě tím zcela správně odpovědělo na dotaz, jaké auto má táta...

Obdobně - věděla jsem, že je inteligentní, nikam jsem s ním nechodila, na logopedii pak asi od 4,5 roku, pak od 5ti let na grafomotoriku (ruka a mluvení je prý jaksi propojené v mozku - nemluvil-nekreslil), do školy šel už normálně v 6,5 roku s tím, že už sám uměl (vcelku plynule) číst, psát tiskacími písmeny, počítat (sčítat-odčítat) do 20ti atd.

+ naše kamarádka (teď čerstvě 6) jí ta nemluvnost držela ještě dýl, ta chodila ještě i do školky nemluvící, dneska taky mluví naprosto normálně, poznává písmenka, chodí i na angličtinu atd.

Není to podle mě nijak zvlášť neobvyklé, i když samozřejmě se spíš porovnáváš s těmi rychlejšími dětmi... Nestresovala bych se, ona se rozmluví (a pak už pusu nezavře a ještě se ti po tom tichu bude stýskat).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.