| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, mám pár otázek k nekonečnému tématu 8G, předem díky za odpovědi:

1) Kdo zná, má zkušenosti s následujícími gymply (náročnost, učitelé, atmosféra, vedení, úroveň výuky,vybavení škoy, převis uchazečů...cokoliv...kdo tam má/měl děti...jakákoliv info dobrá) - jejich stránky, požadavky na přijímačky, počty přihlášených/přijatých z loňska (i když je otázkou, jaké to bude letos) znám,... ale nic víc, takže uvítám reálné zkušenosti...Některé z nich se mi líbí dost, jiné na mě činí rozpačitý dojem...

a)gymn. Ch. Dopplera - jazyková třída (Smíchov)
b)gymn. Nad Kavalírkou (Smíchov)
c)gymn. prof. J. Patočky (Jindřišská)
d)gymn. Budějovická (P4)

2) Kdo zná, tak uvítám porovnání gymn. Budejovická s gymn. Nad Alejí (o tom toho vím dost, jde mi o to srovnání práve s GyBu)

3) S přihláškou k potvrzení a razítku ohledně opisu vysvedcení na své základce musí jít do skoly rodič nebo můžu jen stáhnout prihlásku z Netu, vyplnit a vrazit mláděti do pracek, at si to pořeší, ve škole zařídí a přinese (nezmačkané a nezničené~:-D)zpět? Stejně tak zápisový lístek - vydají ho jenom zákonnému zástupci (rodiči) nebo klidně i harantěti? (Obávám se, že jak razítko na přihlášku, tak ten lístek dají jen zákonnému zástupci...ale nevím...). V té souvislosti mě napadá, zda vedení skol úřaduje ve škole o jarních prázdninách nebo nikoliv nebo to je co škola, to jinak?

4) Připravuje/připravoval se někdo z dětí na přijímačky na 8G z AJ z učebnice Project 2? Všude píší, že požadují látku Project 1 a když jsem viděla Přijímačky nanečisto na jednom z gymplů, kam se syn bude určitě hlásit, tak to bylo opravdu dost lehké, jen ten naprostý základ, bohatě obsažený v Project 1. Takže mi nějak uniká smysl (byť jistě dobře míněné rady) ať si obstaráme i Project 2 a učí se na přijímačky i z něho.

5) Pokud se někdo hlásíte na G Nad Alejí, tak mi není zcela jasné, jak tam mají popsáno vyplnování přihlášky, tj. že za jejich školu tam nechtejí psát termín zkoušky. Vsude se zdůraznuje, že obě přihlásky musí být totožné, tj, když na první místo v obou píšu skolu X, tak tam napíšu datum 13.4. a na druhé místo na obou prihláskách skolu Y a k tomu 17.4. Jednu prihlásku odnesu na jeden gympl, druhou na druhý, 13.4. díte dorazí na zkousky skolu X, 17.4.na skolu Y. Nevidím v tom zádný háček, nic nepochopitelného, jen z popisu na stránkách Aleje mi to prijde krapet zmatené, kdyz tam písí, ze za jejich skolu se datum nevyplnuje, zatímco vsude jinde zdůrazují, ze obe prihlásky musí být totozné.~d~

6) Existuje v Praze nějaké soukromé 8G, které by mělo rozumnou úroveň vzdělání? Tedy nemyslím ty prestižní typu Porg atd.,ale z tech ostatních, kam se lze sice dostat pomerne snadno, ale predstava, ze z bídné základky jde díte na bídný gympl, kde se bude opet 8 let flákat a pred prijímačkami na VŠ bude ve stejném svrabu jako teď, mě děsí. Nicméně nevím...většina stránek těch soukromých gymplů na mě valný dojem nedělá, tak opět uvítám konkrétní info, kdo má.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.