| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Už jednou jsem se tu snažila ten problém řešit, přešlo pár let a zkouším to znovu. Jedná se o mého nejstaršího syna - osmáka. Kluk je velmi nesmělý, navíc žádný sportovec a s lehkou nadváhou. Sport ho prostě nebaví, fotbal atd nemá smysl nabízet, tam on prostě nepůjde, není sportovní typ. Loni se navíc stal obětí šikany - to se snad vyřešilo, ale ve třídě v kolektivu prostě nemá moc kamarádů a když už by kamarád byl, rozhodně to není žádný blízký přítel. Přestože je to introvert, vidím, že ho občas trápí, že prostě v okolí žádného kamaráda nemá. Do loňského léta jsme řešili i nulové sebevědomí (to se řešilo už od školky, žili jsme v cizině, tam si toho učitelky všímaly a řešily to se mnou už od jeho 3 let)
Jeho sebevědomí se trochu zlepšilo až loni v létě, hraje v zuš a je členem dechového souboru (velmi dobrého, nejlepšího v kraji) - pan učitel je opravdu dobrý a alespoň trošku sebevědomí v něm byl schopný vykřesat (učitel to nedělal vědomě, jen to, jak ho chválil mu pomohlo). Potom teda chodí do skautu, tam má taky nějaké kamarády, ale ve vesnici prostě kromě dvou kamarádů, kteří skoro nikdy nemají čas nikoho. Skaut i zuška jsou ve vedlejším městě - už nekolikrát jsem mu nabízela, že ho zavezu za kamarádama ze skautu nebo zušky, nechce, prý nikoho nebude otravovat.
Docela mě to trápí a opravdu nevím, jak bych mu měla pomoci. Je mu 15, nikam s kamarády nechodí, pořád sedí doma a i kdbych ho poslala ven, tak prostě nemá kam jít. Máte s tímto někdo zkušenosti? Zlomí se to nějak? Jak bych mu měla pomoci? Asi mezi osmáky nevpadnu a nebudu se doprošovat, aby se s klukem bavili, to je kravina.... Kdysi mi tu někdo radil nějaký bojový sport, nabízela jsem, ze sportu akceptuje tak toho skauta.
Doma rád sedí u počítače, občas hraje on line právě s klukama z toho dech souboru nebo skautu, když je bez wifi tak si čte.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.