| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Myslím, že se to s věkem mění a různě vyvíjí.
Vyrostla jsem na velikém baráku s obr zahradou, celé dětství se furt něco spravovalo a pracovalo, naši nikam nejezdili a pro mě byl ideál byt v paneláku :-)
Pak jsem v rané dospělosti měla pocit, že chci jezdit na různmá místa a ne se uvázat k jednomu.
Později jsme s mužem zatoužili mít to své místo a pořídili jsme si chalupu. Je obyvatelná celoročně. Budování okolo ní chytlo hlavně muže, já si tam šolichám pár kytek, bylinek a jinak kafíčko v pergole :-) Chalupu máme od doby, kdy staršímu byl 1,5 roku a vzápětí jsem čekala mladšího. Tzn. pro děti to bylo fakt super, vyrostli skoro v lese, okolo nás pár chalup, co mají taky děti podobně staré, vznikla jim tam taková parta 6-8 dětí. Nejlepší to pro ně bylo tak do 10 let. Toi stavěli bunkry na zemi, na stromech, lítali po lese, v létě spli u nás pod širákem nebo stanem, u sousedů na trampolíně...Najednou sousedovic holka, která do té doby lítala po lese s klukama, dovršila 12 let a nastal zlom, začala být otrávená, furt visela na mobilu zalezlá u nich doma, atd...A strhla s sebou i ostatní mladší děti, do té doby spokojené.
Takže jsme trochu vyměkli a pořídili wifi, následkem toho mám v obýváku nasáčkovaných několik puberťáků s mobilama...ale je to takový kompromis, chodí ven, ale mají možnost i toho, co mají doma. Zatím to jde a nekladou zásadní odpor.
My tam trávíme od začátku i všechny Vánoce a je to kouzelné.
Jinak máme ji 30 km od místa bydliště, což je super. Když mají děti nějakou víkendovou akci, zápas, narozeniny kamaráda apod, není problém to otočit, jet 2 auty atd.
Jinak samozřejmě očekávám, že přijde období, kdy na chalupu jezdit nebudou chtít, ale to se zase časem zlomí a budou loudit, abychom ji jim půjčili :-) Vidím to u dvou sousedů, co už mají dospělé děti a vnoučata, prý jakmile přešla puberta, obnovil se jejich zájem.
A pro nás s mužem je to srdeční záležistost, raději bych prodala barák ve městě, než chalupu. Najít totiž někde kousek klidu a ticha bez hromady lidí je ta největší a časem těžko splnitelná devíza.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.