| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Lído, ono je taky třeba rozlišovat.
U nás jde de fakto o pozdní zrání center, typicky se vyskytuje u chlapců a je rodinný (je v tom i genetika). A tohle je právě velká část dětí s opožděným nástupem řečši, pozdě začnou, ale rychle se pak ve vhodný čas doučí. Taky všude dodádám, že ten vývoj je u nás typický. ~d~ Člověk by měl vyzpovídat rodiče, ev. se dívat na vývoj sourozenců nebo i okolního blízkého příbuzenstva, pokud se ten vzorec vývoje stále opakuje, tak je situace poměrně předpokládatelná.
Viz. úryvek z odborné literatury (tolik jako příspěvek k výroku, že někdo nezná žádné dítě s opožděným nástupem řeči, jinak ale zcela normální).
MATURATION DELAY
Maturation delay (developmental language delay) accounts for a considerable percentage of late talkers. In this condition, a delay occurs in the maturation of the central neurologic process required to produce speech. The condition is more common in boys, and a family history of “late bloomers” is often present. The prognosis for these children is excellent, however; they usually have normal speech development by the age of school entry.

Navíc studie ukazuje, že u dětí některých rodičů je to poměrně typické. Jde o děti rodičů s analytickou profesí (inženýr vědec...), nebo hudebníků (v 95%). Děti chytré, ale mluvící až ve 3,5-5 letech ~d~. Navíc jsou určitá specifika pro zrání mozku, obecně bych to přeložila jako složitější mozek vykazuje pomalejší zrání. Takže zatímco děti v průměrným intelektem "zrají" cca v 7-8 letech (vývoj mozkové kůry), tak ty na vyšším levelu až kolem 11-12 let i později. Víceméně klasika, naše děti jak kdyby tohle četly ~t~, do těch 7-8 let jsou spíš podprůměr, do 10 se srovnají a po 11. roce začnou vykazovat směřování výrazně nad průměr.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.