| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Čím dál častěji si všímám, že "divoká" zvířata (tj. nikoliv domácí, ale ve volné přírodě) jsou o hodně míň plachá, než tomu bylo, když jsem byla dítě (tj. dejme tomu před 35 lety ~;)). Hlavně ptáci. Už jsem si zvykla, že v Praze v jednom kuse vidím sojky a straky, které jsem nezahlédla za celé dětství na venkově. Ale čím dál častěji vidím, že pták (ať už otrslý holub nebo hrdlička, ale i kos nebo ty sojky) neuletí, i když jsem třeba dva metry od něj, maximálně třeba kousek popojde a vyzobává brouky nebo "pozpěvuje" si v klidu dál. U našich (na tom venkově, kde jsem vyrostla) chodí srnky až skoro k domům (i v létě) a před lidmi utíkají taky o dost později, než co si pamatuju (mamka je z toho celá říčná, ožírají ji zahrádku). Tenhle víkend se okolo domu promenádovala bažantice (ale ta asi utekla myslivcům z umělého odchovu, tipuju) ... V Praze už jsem několikrát viděla zajíce (naposledy přebíhal z tramvajové smyčky přes silnici do parku) ... Máte podobné zkušenosti? Nebo nějaké ještě zajímavější zážitky? Asi už zvířata zjistila, že jsou lidé v podstatě neškodní a že ve městě se nestřílí? ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.