| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Čím dál častěji si všímám, že "divoká" zvířata (tj. nikoliv domácí, ale ve volné přírodě) jsou o hodně míň plachá, než tomu bylo, když jsem byla dítě (tj. dejme tomu před 35 lety ~;)). Hlavně ptáci. Už jsem si zvykla, že v Praze v jednom kuse vidím sojky a straky, které jsem nezahlédla za celé dětství na venkově. Ale čím dál častěji vidím, že pták (ať už otrslý holub nebo hrdlička, ale i kos nebo ty sojky) neuletí, i když jsem třeba dva metry od něj, maximálně třeba kousek popojde a vyzobává brouky nebo "pozpěvuje" si v klidu dál. U našich (na tom venkově, kde jsem vyrostla) chodí srnky až skoro k domům (i v létě) a před lidmi utíkají taky o dost později, než co si pamatuju (mamka je z toho celá říčná, ožírají ji zahrádku). Tenhle víkend se okolo domu promenádovala bažantice (ale ta asi utekla myslivcům z umělého odchovu, tipuju) ... V Praze už jsem několikrát viděla zajíce (naposledy přebíhal z tramvajové smyčky přes silnici do parku) ... Máte podobné zkušenosti? Nebo nějaké ještě zajímavější zážitky? Asi už zvířata zjistila, že jsou lidé v podstatě neškodní a že ve městě se nestřílí? ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.