| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Matčin manžel nadělal řadu dluhů za svého života před i po sňatku s mamkou (netušila to). V době, kdy při výkonu rozhodnutí sepsali mamce doma majetek manžel zemřel. Nešlo o velký dluh, tak jsem dluh za manžela mamky (po smrti) uhradil na obv. soudu výkon rozhodnutí byl zastaven. U notáře jsem ale zjistil, že rozsah exekucí byl daleko větší. Protože jsem ale byl vypravitelem pohřbu, tak notář celý mizivý podíl v SJM přiznal mně a pro nedostatek majetku řízení tehdy zastavil, aniž by se vůbec zmínil o existenci manželky. Díky tomu imho neměli exekutoři v ruce rozhodnutí o právním nástupnictví (všechny tituly byly pouze vůči manželovi jako povinnému) a zřejmě exekuce zastavili.

Dá se to nějak zjistit?

Teoreticky mohli pokračovat i vůči mamce, ale protože jí nesáhli ani na důchod, ani na účty, ani na malinký díl nemovitosti, tak předpokládám řízení na mamku nepřešlo.

Hm. Jenže mamka před dvěma týdny zemřela taky. Zůstalo po ní něco málo peněz a pár obrázků doma a ten kousek nemovitosti.

Mám trochu strach, aby se přes ní přeci jen nakonec nějaký ze starých dluhů k nám nedopracoval. Za života manžela matky šlo už o dluhy staré kolem 5-6 let, když zahájili exekuci. Od úmrtí manžela uplynulo kolem 8-9 let (musel bych najít jeho úmrtní list). Vedle toho byly dluhy na výživném (že byl několikrát odsouzen během manželství na podmínku jsme zjistili až z jeho papírů po smrti) a zřejmě VZP.

Čili, mám navrhovat soupis majetku? Co to znamená? (Tam je problém trochu s majitelem bytu, který nás už urguje o vyklizení. Poslal jsem ho ale do háje, že dokud není určen dědic, není jasné na koho přešel nájem. S mamkou nikdo nežil.)

Protože držím i několik pohledávek vůči dědictví (tehdy jsem si tu úhradu za mamku nechal podepsat jako pohledávku), a dál i pohřeb, mohl bych žádat pro sichr i o konvokaci věřitelů, pokud by tam byl ještě jiný (je tam drobný přeplatek za sociální podporu).

Mají tyhle věci smysl?

Na kolik to přijde?

Možná se bojím zbytečně, ale manžílek byl výlupek....





Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.