| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

V neděli to bude měsíc... loni pod stromeček jsme dostali diagnózu a vzdor nadstandardní péči špičkového pracoviště to nezvládl... chemorezistentní neoperabilní agresivní tumor... Měly jsme s dcerou možnost být s ním do poslední chvíle, až do posledního vydechnutí...
Přesto mám pocit, že jak čas plyne, je to těžší - alespoň pro mě. Dceři je 18, ve škole jí vyšli vstříc, uzavřela si známky a zůstala doma, cítí se líp než ve škole. Pobyla jsem doma 14 dní, týden do pohřbu a týden po. Teď jsem v práci, ale pouze fyzicky, moc se mi nedaří se soustředit a něco vytvářet.
Praktik mi dal AD, zatím jsem nezačala, paradoxně jsem myslela, že to zvládnu, že by to mělo být postupem času lepší, ale nezdá se mi. Vím, že měsíc je krátká doba, ale začínám mít dojem, že to prostě nedám... Mám obrovské výčitky, že jsem měla udělat víc, sehnat jinou léčbu, lepší péči - byť racionálně vím, že co šlo, doktoři zkusili a udělali... Půl roku jsem trávila cestami do špitálu, do toho přecházela na novou práci, byla v obrovském stresu a viděla, jak ho opouštějí síly...
Obrovsky mi chybí, na každém kroku. Nejsem schopná uklidit nebo schovat jeho věci, pořád má v botníku boty a bundy na věšáku... Nevím, jak budu dál žít, s kým budu sdílet všednodenní starosti a radosti. Mám kamarádky, které se mnou poctivě prošly celým půlročním děsem, jsem jim vděčná, ale muže mi to nenahradí. Vztahy v širší rodině nemáme dobré, byli jsme taková samostatná buňka a žili si dost pro sebe. Dcera to má hodně jinak, moc o tátovi nemluví, není lítostivá, mě naopak rozbrečí každá zmínka, písnička... A není to ani lepší, když jsme spolu, paradoxně, tím, že každá má potřebu to prožívat jinak, si spíš komplikujeme situaci.
Pomůžou antidepresiva překonat tu nejhorší dobu? Psycholožka mi je nedoporučila, že jen přehluší období, kterým si má člověk projít a uzavřít ho, že se pak ta neodžitá bolest vyvalí někdy později... Nevím, jsem laik. Jsem jen nepředstavitelně nešťastná, zoufalá a prázdná...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.