| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Většinu rad jsi tu už dostala.
Já kdysi také začínala jako totální amatér a pořídila si rovnou dva hřebce. Profíci mě a bráchu měli za totální cvoky.
Kluky jsme vychovali, nevykastrovali, ale koupila jsem je jako tříměsíční hříbata.
Obsedli jsme je sami, úplně bez problémů, tomu mému je dnes 20 let. V ohradě na něm vozím děti, dcera se na něm učí jezdit.
Venku pod sedlem - s mlaďochem to byly strašné boje, kdo z koho. Nenechal toho nikdy. Ale je to hřebec (ten druhý se vždycky ovládal potáhnutím malíčku)
Když jim byli asi tŕi, absolvovala jsem kurs Parreliho výcviku. Používám to jako doplněk výchovy a soužití s koněm a funguje to skvěle.
Jedu vyjížďku, cestu zpátky slezu, zavážu uzdu, koně pustím na volno a jdeme procházkou domů. Na ruku ho beru až na silnici.

Zkus ještě jednu věc - mimo vyjížďky ji ber ven jen na ruce na vodítku. Jako se psem. Navážeš tak rychleji kontakt, ona si oťuká okolí tím šmejděním na ruce. To ji nech zkoumat, pást se. Ale pod sedlem fakt ne. To je práce a nic jiného.
A zvažovala bych druhého koně. Jeden je fakt chudák.
Bráchovi ten jeho umřel, ihned jsme museli sehnat nového. 14 dní jsem spala ve stáji, nedokázala jsem ho tam nechat samotného.

Jinak bych ale oponovala s vyjížďkou samostatného jezdce. Naši koně jsou spolu pořád, ale na vyjížďky jezdí většinou po jednom. Úplně bez problémů.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.