| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Život se obrátil vzhůru nohama

Je mi líto, co se Emmě stalo, ale strašně se mi líbí ta mediální masírka, podle které je inkluze to jediné a správné. Asi budu sama, ale pardon, chápu, že se Emma mezi spolužáky dostává na vyšší úroveň. Kam se ale dostávají její spolužáci? Já bych od 1.stupně základní školy čekala víc, než že bude učit děti oblékat a být samostatné, čekala bych určitou úroveň znalostí a vědomostí, co se dítě naučí, protože dítě s normální inteligencí by se mělo samostatně obléci a svléci ještě před vstupem do školy.

"Zároveň je při jejím vzdělávání kladen velký důraz na samostatnost ve všech činnostech - od oblékání, přes orientaci ve škole, až po učení. Výuka zde stojí na zcela jiných principech a děti jsou vedeny k tomu, aby si do života osvojily co nejvíce praktických dovedností." Jako praktické dovednosti vnímám jisté penzum znalostí a vědomostí, které pak 2.stupeň rozvíjí a na které navazuje. Opravdu nevidím přínos v tom, že dítko bude vědět, že jsme každý jiný, a zatímco jedno se učí sčtat dvouciferná čísla, druhé vedle něj nerozezná od sebe 1 a 2. A chtěla bych vidět kantora, který má ve třídě podobné dvě děti a nikterak nezanedbává výuku ani jednoho z nich, nehledě na to, že dětí je ve třídě obvykle více než dva.

PS: několik let jsem učila ve zvláštní škole,, takže úroveň mentálně postižených je mi dost důvěrně známa.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

Jirka

Již delší dobu si uvědomujeme, že po letech opět nadešel čas "občerstvit" grafickou podobu Rodiny.cz.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.