| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Bezbolestný porod

Re: bezbolestný porod

Milá Evi,

je pravdou, že nyní se asi opravdu rodí jinak, nežli před deseti, dvaceti - ale možná i pěti lety. Je pravda, že pokud si sebou k porodu vezmeš někoho blízkého, moc Ti to pomůže. I manžel může přispět k tomu, že bolesti nebudeš vnímat tak intenzivně (např. masáže zad, atd.), ale pokud by Tě ani toto nepřesvědčilo, mám pro Tebe jeden tip.
Nesouhlasím totiž s Luckou, která se zde také vyjadřovala k Tvému příspěvku. Ne v každé nemocnici např. epidurální analgezii dostaneš. Sehrává zde totiž roli mnoho faktorů. Např. musí být přítomen anesteziolog, personál musí být i ochoten se po něm shánět (mohou Ti prostě říci, že v tvém případě to není třeba, že už není vhodná doba na aplikaci epidurálu, či že se dává jen v určitých případech). Těžko se s nimi budeš hádat. Prostě jistotu bys 100% neměla nikde, kromě ... (a k tomu se dostanu).
Ještě předtím Ti chci napsat, Evi, že i já jsem se u prvního porodu bála bolesti. Ptala jsem se na epidurál, ale už tehdy v těhot. poradně nemocnice mi bylo z reakcí lékařů jasné, že s tím moc počítat nebudu, ba naopak, že si prostě zažiju přirozený porod. A s odstupem času, sama sebe obdivuju, jak jsem byla klidná, smířená s bolestí, na kterou člověk krátce poté zapoměl. Já si nemyslím, že bys to nezvládla, ale je velmi důležitá psychika, pokud se připravíš na porod např. navštěvováním předporodních kursů, určitě Ti to pomůže, ale pokud máš opravdu pocit, že to nezvládneš, tak radím:
Evi, v jediné porodnici, kde budeš mít jistotu, že Ti dají epidurální analgezii je Thomayerova nemocnice v Krči, pro kterou pracuje sdružení anesteziologů ANESTAR, která za rodičkou opravdu přijede svátek-nesvátek, noc-nenoc. Platí se jí poplatek 3.500,-, neplatí se (myslím) dopředu, ale až při (či po?) porodu. Pokud bys chtěla více informací přímo od nich, jsou ve Zlatých stránkách (jak jsou zdrav.zařízení, tak myslím pod rubrikou - ANESTEZIE). Manžel může být -i jako "normálního" porodu s Tebou. Určitě mají svoji webovou stránku, kde jsou o nich informace. V praxi je to tak, že v této porodnici se normálně zaregistruješ, převezmeš si letáky o tomto sdružení a potom (při samotném porodu) o anesteziologa požádáš, a on za Tebou přijede.
Evi, ale ještě Tě chci upozornit, že ne vždy se aplikace epidurálu zdaří. Má kamarádka toho byla také důkazem. Lékař u ní zřejmě nějak pochybil, takže přesto měla velké bolesti, snížil se jí enormě tlak, a aplikaci prováděl snad 3x-4x, nežli dospěl k názoru, že nyní už se to snad povedlo. Bohužel nepovedlo. Myslím ale, že se to nestává často, pokud máš opravdu pocit, že porod nezvládneš, obrať se na výše zmíněnou porodnici, tam by Ti mělo být - co se týká epidurálu - opravdu vyhověno.
Moc štěstí přeje
Odpovědět
Názory k dotazu (20 názorů)
Re: bezbolestný porod Lucie Pánková, syn Richard 24.4.2002 9:32
*Příznaky těhotenství Martina Lenská 29.1.2003 12:33
**Re: Příznaky těhotenství katka 4.9.2007 9:32
***Re: Příznaky těhotenství Michaela 7.10.2007 17:1
***Re: Příznaky těhotenství Michaela 7.10.2007 17:13
**Re: Příznaky těhotenství Katka 27.9.2007 14:0
***Re: Příznaky těhotenství zuzana 22.7.2008 10:15
**Re: Příznaky těhotenství Yanni 27.9.2010 16:39
*Re: bezbolestný porod Jana 5.1.2010 8:28
Re: bezbolestný porod Iva, 37. týden těhotenství 11.5.2002 9:30
*Re: bezbolestný porod Mirka,dvě dcery 3,5roku a 5 měsíců 16.3.2009 19:18
Re: bezbolestný porod Alena, roční dcera 19.5.2002 20:42
Re: bezbolestný porod Lenka syn 2.5 roku 28.5.2004 22:1
*Re: bezbolestný porod Martina 7.7.2009 18:13
Re: bezbolestný porod Gábina a Dominik 2,5 roku 28.7.2004 19:41
Re: bezbolestný porod pndd0skmif 10.2.2007 4:3
Re: bezbolestný porod pndd0skmif 10.2.2007 4:3
Re: bezbolestný porod pndd0skmif 10.2.2007 4:3
Re: bezbolestný porod Míla.M 2syny 4.10.2007 12:57
sex po porodu adel 20.9.2010 16:41

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.