| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Dvojčata a Downův syndrom

23.3.2015 15:28:31 Almion

Prenascan

Dobrý den paní Rulíková. Jsem lékařka a občas pročítám Vaše rady rodičům vícerčat. Již několikrát jsem v dotazech Vaší poradny narazila na obavy nastávajících rodičů, které vycházejí většinou ze "špatných výsledků testů na chromozomální vady" a na Vaše " doporučení " těmto rodičům ohledně amniocentézy. Které se vždy podobá Vámi výše uvedenému.
Paní Rulíková, když už si ve svých poradnách hrajete na lékařku a troufáte si radit i v těchto úzce lékařsky zaměřených dotazech, doplňte prosím své znalosti například o neinvazivní vyšetření výhradně z krve nastávajících maminek, které není pro jejich děti absolutně nebezpečné. Jmenuje se např. Prenascan a dokáže s velmi velkou pravděpodobností zachytit chromozomální vady dítěte týkající se Downova, Patauova i Edwardsova syndromu, což jsou nejčastější vady 21.,13. a 18. chromozomu. Tento test si bohužel dnes musí každý rodič platit sám, protože zdravotní pojišťovny jej bohužel zatím nehradí. Ale jistě by bylo vhodné nabídnout nastávajícím rodičům i tuto alternativu, namísto Vašeho doporučení aby nechodili na amniocentézu a doufali v narození zdravých miminek.
Odpovědět
Názory k dotazu (1 názorů)
Prenascan Almion 23.3.2015 15:28

Komerční sdělení

Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

Jirka

Již delší dobu si uvědomujeme, že po letech opět nadešel čas "občerstvit" grafickou podobu Rodiny.cz.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.