| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Problémy s kakáním

5.5.2015 18:10:34 Miluše Šváchová,kakání

kakání

Dobrý den,
mám 2 vnoučata.Chlapci už je 9 let a děvčátku budou 4 roky.
Měli jsme u obou dětí podobné problémy.Ještě než začali chdit do školky,kakání bylo v pohodě. Pak začaly problémy.Ve školce nechtěli kakat a zadržovali to až domů,někdy se stalo,že už kakání napřišlo a druhý den po školce už pak byly problémy s tuhou stolicí.Také jsme si nevěděli rady.Když byla naše ekonomika v recesi,přišla jsem o práci.Našla jsem inzerát,že příjmou pomocnici do mateřs.školky na pár měsíců do konce škol.roku,a protože mi dětičky nevadí ihned jsem nastoupila a tady je mé zjištění:
1..některé děti,které nastupují poprvé do MŠ jsou zvyklé na soukromí a určitý standart hlavně při kakání
2..v MŠ jsou WC mísy oddělené jen krátkými přepážkami nebo vůbec a dítě nemá své soukromí a raději nejde
3..po kakání je třeba utřít dítěti zadeček vlhkým ubrouskem,samo se neutře nebo špatně,zadeček je špinavý a pro dítě pak velmi nepříjemný pocit atd. Maminky se svěřily,že jim dítě špatně kaká a já si dala čas to vysledovat. Když se zdržovalo u toalet,zeptala jsem se ho,jestli nechce kakat,váhal,tak jsem mu řekla,že půjdu s ním a počkám,stoupla jsem si k němu zády azároveň kryla před ostatníma o on se vykakal,řekl už jsem a já mu utřela zadeček,a pak už za mnou chodil stále a už se tolik nestyděl.Pak začaly chodit i další děti.Může to být i Váš problém.Šváchová
Odpovědět
Názory k dotazu (3 názorů)
kakání Hanka 17.2.2015 15:47
problémy s kakáním Irena - tři vnoučátka 11.3.2015 23:35
kakání Miluše Šváchová,kakání 5.5.2015 18:10

Komerční sdělení

Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

Jirka

Již delší dobu si uvědomujeme, že po letech opět nadešel čas "občerstvit" grafickou podobu Rodiny.cz.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.