| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Bydlení s tchánovci

18.4.2003 19:36:35 Katka, mimčo na cestě

Re: Bydlení s tchyni a tchanem

Milá Lindo,
plně souhlasím s Evou i panem doktorem. Jsem v podobné situaci, jen zatím odolávám. Moje tchýně je moc hodná ženská, ale bohužel moc fixovaná na mého manžela. Tím spíš, že žije sama a se svojí dcerou a její rodinou se nestýká. Hrozně ráda by bydlela s námi a plánuje, že se nastěhujeme do jednoho domku. Já se toho bojím, protože bychom absolutně přisli o jakékoliv soukromí. Moje máma bydlí 5 minut od nás a když chceme, navštívíme se nebo si zavoláme, ale nikdy k nám zbytečně nechodí. A taky by s námi nechtěla bydlet, protože ví, že by to vedlo ke konfliktům. Tchýně k nám několikrát denně volá, a to většinou kvůli úplným nesmyslům. Radši si nepředstavuji, co by bylo, kdyby bydlela s námi. Jednou se mne zeptala, jestli bych chtěla bydlet s ní a když jsem řekla, že si nejsem jistá jestli by to byl dobrý nápad, byla z toho jen uražená. Ona se moc ráda stará a já to cením, ale na druhou stranu mám ráda klid a soukromí a také svoji nezávislost. Teď je to ještě o něco horší, protože čekáme mimčo a tak se o nás stará dvakrát tolik. Jsem moc ráda, že nám finančně vypomůže a těší se jak bude vnouče hlídat, ale už jsme měli spoustu konfliktů ohledně starání se o dítě. Ona rodila naposledy před 30ti lety a podle toho mi radí. Ve spoustě věcí se neshodneme a obě se pak jen trápíme. Například vození dítěte v autosedačce. Ona je zásadně proti. Děti se prý vždycky vozili v náruči. Co dodat? Já snáším těhotenství velmi dobře a tak chodíme na procházky a děláme věci stejně jako dřív, samozřejmě s mírou a opatrně, ale je nám tak fajn. Jenže ona mne pořád peskuje, že bych tohle neměla a tamto taky ne. Nejradši by mne viděla doma na posteli. Bohužel, když se ohradím proti čemukoliv, naštve se a pak si stěžuje manželovi, že jsem zlá. A to jsem velmi mírná a opatrná, abych jí neublížila. Je dost přecitlivělá. Hodně jsem se rozepsala, ale snad Ti to aspoň trochu pomůže se rozhodnout. Vždycky se říkají vtipy o tchýních mužů, ale pro ženu je dle mého názoru tchýně vždy horší. Je to asi tím, že muž chce mít pohodlí a k tomu se jeho matka snaží přispět, aby si ho připoutala. Jenže pak to dojde tak daleko, že je mezi dvěmi ženskými jako mezi dvěmi mlýnskými kameny a ke klidu v rodině to nikterak nepřispěje. Držím Ti palce, aby vše vyšlo a jestli chceš, tak klidně napiš (beana@centrum.cz). Já budu odolávat jak jen to půjde:-))) Katka
Odpovědět
Názory k dotazu (11 názorů)
Re: Bydlení s tchyni a tchanem Eva, dvě děti 6.4.2003 21:23
Re: Bydlení s tchyni a tchanem Katka, mimčo na cestě 18.4.2003 19:36
Re: Bydlení s tchyni a tchanem Ivana, 1 dítě 24.4.2003 13:49
Dekuji za Vase nazory a poznatky Linda S. 28.4.2003 11:8
Re: Bydlení s tchyni a tchanem Veronika rok vdaná, mimi v plánu 11.12.2004 18:2
*Re: Bydlení s tchyni a tchanem Radka ,8měsíční synek 9.5.2008 9:58
*Re: Bydlení s tchyni a tchanem Jana 23.11.2011 11:14
Re: Bydlení s tchyni a tchanem lenka 3 deti 7.4.2005 9:15
Re: Bydlení s tchyni a tchanem Radka,8měsíční synek 9.5.2008 9:52
bydlení s tchánovci charlie 27.7.2015 10:53
bydlení s tchánovci charlie 27.7.2015 11:22

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.