| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Dyslexie, dysortografie

18.4.2007 11:55:58 Lída

Re: disleksie, disortografie

Mám syna 25 let.Školní docházka byla utrpením pro celou rodinu,v 5.třídě nás teprve odeslali do pedagog.poradny, kde byla zjištěna dislexie a disortografie, bylo doporučeno slovní hodnocení českého jazyka, učitelka však měla názor, ze se 4 proleze,tak proč by ho měla hodnotit slovně!Učili jsme se spolu i občanskou nauku, protože se ji sám nebyl schopen naučit. Bohužel,což si dnes vyčítám, jsem měla málo trpělivosti! V 8.třídě mi pracovnice psychol. poradny řekla, že kdyby byl mladší, určitě by navrhla přeřazení do zvláštní školy. Nějak jsme vše přetrpěli a syn se vyučil řemeslu. Loni odmaturoval na dálkovém studiu, má zajímavou práci a v životě se umí velice dobře uplatnit! Všem, kteří mají tyto problémy přeji hodně trpělivosti a nenechte se odradit, i když vím, jak je to těžké! Také vím, že pokud bychom synovi nepomohli a svěřili se do rukou takového "odborníka", na jakého jsme měli štěstí v poradně /věřím, že to byla vyjímka/, jeho život by se ubíral jiným směrem s naprosto zadupaným sebevědomím! Kdyby mi někdo před 10 lety řekl, že se vyučí a odmaturuje, považovala bych to za utopii. Takže hlavně neztrácejte hlavu a přeju hodně sil!
Odpovědět
Názory k dotazu (6 názorů)
Re: disleksie, disortografie Lída 18.4.2007 11:55
*Re: disleksie, disortografie Radka dvě děti 28.11.2007 8:54
**Re: disleksie, disortografie Hejmo 20.10.2010 20:2
*Re: disleksie, disortografie MámaJ. 30.9.2009 7:4
*Re: disleksie, disortografie Hejmo 20.10.2010 19:42
Re: disleksie, disortografie kynas 12.4.2008 21:4

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.