| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Rychlý rozvod

18.4.2009 20:02:19 Eva

Re:Rozvedené manželství...

Dobrý den,
prosím o radu v docela atypické situaci. Byla jsem vdaná za cizince-Itala.Manželství bylo uzavřené v tehdy ČSSR a v roce 1989 rozvedeno právoplatným rozsudkem v ČSSR. Mému exmanželovi bylo tehdy zasláno státním překladatelem vyrozumnění v italštině, vč.Rozsudku o rozvodu, že manželství je v ČSSR rozvedeno. Já si veškeré náležitosti na matrice vyřídila, takže jsem v ČR vedená po dobu 20 let jako rozvedená. nedávno mě kontaktovali z Itálie, že bývalý manžel zemřel a že já jsem v jeho zemi stále vedená jako manželka, k mému údivu on si na svých úřadech náš rozvod nenahlásil a na italské matrice bevyřídil. Notář v Itálii zapečetil veškerý majetek s tím, že já jako jeho manželka mohu podepisovat další úřední listiny, jako pozůstalá.
nic podepisovat nechci a myslím si, že ani nemohu. Jediné co mohu, zaslat tamnějšímu notáří do Itálie notářsky ověřenou kopii našeho 20 let starého "Rozsudku o rozvodu", který nabyl právní moci, aby italské úřady zaregistrovly, že naše manželství je neplatné.
Prosím o radu, jak v tomto případě postupovat, aby vše bylo brzy uzavřené.
Děkuji Vám. Eva Pecoliová
Odpovědět
Názory k dotazu (3 názorů)
Re: rychlý rozvod anaxy 17.8.2006 6:56
*Jak dceři a sobě zajistit střechu nad ... Hanka, dluhy manžela 14.4.2008 22:36
Re:Rozvedené manželství... Eva 18.4.2009 20:2

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.