Vzkazy Fotoalba Deníky Recepty Bazar
    


 Příspěvky 17 z 7 

 Olinka37+Honza+Nikča+Nelinka 


Blog 
(28.7.2010 9:30:03 )
tak ještě zkusíme tohle

http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=20790

Odpovědět

 Olinka37+Honza+Nikča+Nelinka 


Blog 
(28.7.2010 7:46:04 )
Ahojda maminy,něco jsem zkusila,tak se jukněte,musíte se asi registrovat,nevím,jak to bude fungovat

http://www.stastnezeny.cz/index.asp?menu=4058

Odpovědět

 Misicka a Pavlíšek 


Re: Bamberlok 
(26.7.2010 8:34:44 )
Zahlídla jsem jak se do Bambi v jednom tématu dost ošklivě navezla nějak pipka kvůli hulení. Pak si Bambi založila téma co si o ni lidi myslí...tak možná kvůli tomu?

Odpovědět

 reginka28+Verča+Nelli 


Bamberlok 
(26.7.2010 7:48:28 )
ahoj teta, mám zrušenou registraci na rodince, a vymazané vše co se mě kdy týkalo tak to nějak prosím napiš do deníku na diskuzi já už se tam nedostanu :) díky

Odpovědět

 suz + B12/07 + D10/09 


moje zkušenosti 
(27.4.2009 14:02:30 Komentář ke článku pro miminko )
- podložka pod matraci: jestli se nepletu, je igelitová a přes celou matraci, takže postýlka moc nedýchá. Nám se osvědčily jednorázové přebalovací podložky, které jsem dávala buď pod prostěradlo nebo na něj. Mimi je stejně maličký, tak velikostně stačí a aspoň ta matrace trochu větrá.
- povlečení a prostěradla: koupila jsem 2 povlečení a 3 prostěradla, ale to třetí mi pořád leží ve skříni nerozbalený, nikdy jsme víc než 2 nepotřebovali a to byla Bětuška hodně blicí miminko. Zhruba do 4 měsíců spávala stejně jen v zavinovačce, takže povlečení ani nebylo potřeba. Ale ne každý mimčo je v zavinovačce spokojený. Ale klasická deka ho zpočátku asi zahřeje víc než povlečená peřinka.
- kojicí polštář - já ho neměla a obešla jsem se bez něj (když bylo třeba, postačil obyč polštář). Holky, co ho měly, pak někdy měly problém nakojit mimčo někde venku, když byly bez polštáře, tak určitě není na škodu naučit se kojit i bez něho. Ale rozhodně to nerozmlouvám.
- vanička s podložkou/lehátkem: jestli budeš kupovat zvlášť, vyzkoušej, aby tam podložka vešla. My měli oboje půjčený od dvou různých mamin a podložka byla do vaničky moc velká, tak jsme ji využili až ve velké vaně po pár měsících.
- kosmetika: žádnou jsem nepoužívala, malá měla sklony k ekzému a dr. mi veškerou kosmetiku zakázala, čehož nelituju. Nepotřebovala jsem ani olejíček, ani pěnu do koupele, ani krém proti mrazu (a to malá je prosincová) a teď má kůžičku krásnou. Tak radím, pokud to jde, nepatlat na ně nic zbytečně. To tělíčko to fakt nepotřebuje.
- dudlíky: byla jsem taky odpůrce, ale když jí ho manžel v 6 týdnech strčil, když nebyla k utišení, a zjistila jsem, jak se krásně uklidnila, tak jsme začali používat. Ale ne každý dítko ho chce. Já jeden reklamní teď dostala v prenatal boxu, co mám od mé dr.
- teploměr: doporučuju rektální
- jodisol: my na pupík používali 60% líh, kupoval ho manža, když jsme ještě byly v porodnici - nemá moc dlouhou trvanlivost myslím.
- borová voda: taky jsme neměli, ophtalmo septonex je prý lepší. Ale každý dr. na to má asi jiný názor
- vložky: doporučují se nějaké speciální porodnické vložky, ne klasické menstruační, protože ty jsou prý parfemované. Já zezačátku používala ty porodnické, ale jsou bez křidýlek, což mě nevyhovuje, tak jsem asi po 2 týdnech přešla na menstruační.
- noční košile na kojení: podle mě není potřeba, já si vystačila s mýma starýma pyžamama, kdy jsem vrchní díl bez problémů nadzvedla jako tričko. Stejně tak jsem nekupovala žádná kojicí trička - zbytečná investice navíc.

Doplňuju:
- látkové pleny klasické čtvercové: já jich měla 20. Jsou výborné na ublinkávání, používala jsem je i na ten přebalovací pult místo jednorázových podložek. Malé jsem s nima vždycky podkládala hlavičku do rychlozavinovačky, postýlky, kočárku, ... právě proto, že byla blinkací, tak abych nemusela pořád prát a převlíkat. 20 pro nás dokonce bylo málo, ale my byli asi extrém. Používám je doteď na různé utíraní pusy nebo nosu když někam jdeme.

Odpovědět

 amanvireja 


Moc krásné mimi fotečka vyšla to je supr:-) 
(27.3.2009 11:56:27 Komentář k fotce Uz 24.3.2009 )
Už se těším až budu mít taky nějakou kde rozeznám ručičky a nožičky.Mám totiž dvě a obě černé díry:-)

Odpovědět

 amanvireja 


foto  
(27.3.2009 11:11:24 Komentář k fotce Druhy ultrazvuk, 12+2tt (13.3.09) )
Tak tohle je moc hezká fotečka ,pěkně vyšla:-)

Odpovědět

 Příspěvky 17 z 7 
Přihlášen: Nikdo
Jméno
Heslo
Nová registrace
Nápověda
Technická podpora: na této adrese. (C) 1999-2011 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.