| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Hledání 

Svatomartinský jarmark a krůtí hody

Srdečně zveme všechny milovníky tradic, bujarého veselí a dobrého jídla na třetí ročník Svatomartinského jarmarku spojeného s Krůtími hody. Přijďte si s celou rodinou užít den plný dobré nálady, ochutnat devatero chutí krůtího masa.
Kdy:11.11.2017
Kde:Areál lesního Zátiší Brniště
Region:Česká Lípa
Popis:Brány jarmarku se otevřou v 10:00 v areálu Zátiší v Brništi a těšit se můžete na pestrou nabídku výrobků k jídlu i potěše. Pro malé i velké labužníky bude připraveno několik stánků s krůtími specialitami z grilu i kotlíku, pro vinaře bude zase k dispozici bohatá ochutnávka vín. Během dne se nám při svém šermířském vystoupení představí ústecká Skupina historického šermu Lepus z Libochovic. Pro dětské návštěvníky bude připraveno veselé představení, a to jak loutkové od Sváťova dividla, tak i hrané v podání divadelního uskupení Divadlo Krabice Teplice, které jistě potěší i dospělé. Celý den završí svatý Martin, který za námi přijede na svém bílém koni a v čele průvodu nás povede přes zahradu Ekocentra Brniště směrem ke kostelu sv. Mikuláše a zpět do areálu i s lampiony.

Na programu jsou jako vždy také různé tvořivé aktivity. Děti tak mohou navštívit tvůrčí dílničky PNF ZOD, ze kterých si odnesou nejeden krásný výrobek, který jim bude připomínat svátek svatého Martina. Letos budeme společně vyrábět svatomartinské koně, lampiony, erby a jiné. Během tvoření se nemusíte bát zimy – náš stan s dílničkami bude po celý den vytápěn.

Těšit se můžete na svatomartinskou krůtu, kterou si u nás budete moci dát se zelím a knedlíkem ke svátečnímu obědu. Protože byl v loňském roce veliký zájem o pokrmy z krůtího masa, rozhodli jsme se také letos nenechat nic náhodě a milovníci dobrého jídla si tak přijdou na své v našich stáncích s krůtími dobrotami. Těšit se můžete na lahůdky na grilu, mezi které již neodmyslitelně patří krůtí burgery , krůtí plátek, klobásy a párečky. Ochutnat budete moci i podzimní speciality na zahřátí jako krůtí vývar či dýňové kyselo. Další možností pro mlsné jazýčky bude krůtí guláš a krůtí ovar. Také jídelní stany budou po celý den vytápěné.

Během Krůtích hodů bude probíhat také soutěž o nejlepší krůtí řízečky, ve které se utká několik místních kuchařů a kuchařek. Návštěvníci se koupí náramků budou moci stát porotci této soutěže a po ochutnání vzorků od každého soutěžícího rozhodnout o tom nejlepším soustu. Počet náramků bude omezen, proto neváhejte a přijďte objevit ten nejlepší brnišťský řízeček!

Novinkou letošního roku je řeznická show. Řezníci z firmy Prominent CZ s.r.o. nám předvedou, jak se porcuje krůta, prozradí nám některá tajemství z výroby uzenin. Proběhne „mistrovství republiky v porcování krůty“, kde se utkají řezníci z širokého okolí. Nejlepší čas vyhrává. Celé počínání bude doplněné odborným komentářem.

Program i sortiment jarmarku bude bohatý, proto přijďte do Brniště strávit den plný tradic, dobrého jídla a milých setkání a připomenout si tak jeden z klasických svátečních dnů našich předků.
Po celém areálu budou připravené otevřené ohně na zahřátí a probíhající aktivity budou živě přenášeny na velkoplošnou obrazovku.
Mapa:
GPS:50°43'13.424”N, 14°42'4.408”E
Pořadatel:Podralský nadační fond ZOD, PROMINENT CZ s.r.o., ZOD Brniště a.s. a obec Brniště
WWW:http://www.svatomartinský-jarmark-brniste.cz
Email:katkaf@podralsko.cz
Vložil: Kateřina Filingerová
Názory k aktivitě (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

zpět

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.