| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Pláč a rozmrzelost po plavání

 Celkem 33 názorů.
 Laleida 


Téma: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 9:00:44)
Zdravim maminky mate prosim nektera podobnou zkusenost? Cca od 6 tydnu jsme s Vojtou plavali ve vane, to byl moc spokojeny od 4 mes. chodime do bazenu, kde v bazenu je v pohode, ale potom v satne uz vzdycky chyta histerak a je rozmrzely i zbytek dne. Jelikoz je jinak pohodove dite, tak je to u nej velmi nezvykle a rikam si, zda mu to plavani dela dobre. Instruktorka rikala, ze je to unava, a ze si zvykne, ale ja nevim, zda mame v plavani pokracovat. Mate nektera podobnou zkusenost a co jste delaly? Vydrzely a pokracovaly? Nebo skoncit? Predem diky za prispevky, Kata
 Insula 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 9:06:36)
Vlastní zkušenosti nemám, ale také mě napadla ta únava. Pamatuji si, že jsem jako dítě byla po plavání vždycky úplně grogy.
 Archciba 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 9:10:12)
Myslím, že to bude opravdu únavou. A dýl trvá něž se "dobije". Taky ho můžou trochu bolet svaly. Přeci jen je plavání dost namáhavý.
Pokud je v bazénu v pohodě, tak bych pokračovala.
 lipoo 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 9:17:45)
nebo chce být pořád v bazéně~:-D
 katyn 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 9:19:52)
Taky jsme plavali. Já si myslím, že je to únavou. Pro ty prcky je to blbnutí ve vodě hodně vysilující.
 Eecta 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 9:21:33)
my jsme teda zacali pozdeji, od asi 8 mesicu - prave kvuli unave, aby bylo ditko uz vetsi a melo vetsi vydrz

a take se nam vyplatilo chodit do bazenu v takovou dobu, aby po bazenu a najedeni mohlo nasledovat udrncani a prospani v kocarku

zkuste vydrzet, ale vymyslet nejakou lepsi dobu
 Lída+2 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 9:22:34)
Záchvaty brali děti vždycky , když jsme vylezli z vody a šli do šatny....fakt super jekot.....- chtěli být ještě ve vodě....
A pak , když byli skoro ustrojený tak úž kňourali a chtěli spát..po plavání klidně spali v kuse i 4 hodiny ještě 2letý.~;)

A nespí málo?Když jdete plavat, že je mrzutý....já je vždycky nycpala jídlem...přikryla....a spali klidně od 10-14hodin...nebyl problém...
 Lída+2 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 9:23:29)
Jo syn vstával brzy..takže 8 ve vodě nám perfektně vyhovovalo, když jsme obnčas šli místo kámošky...v 10..tak nebyl v takový pohodě....
 Laleida 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 9:47:56)
nene chodi spat mezi 20-21 hod a spi tak do 7-8 s malym probuzenim mezi 5-6, kdy staci dudlik a pak spi dal.
 MishuI 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 9:28:16)
U nás je to stejné,po plavču v šatně už je protivka.Ale dostane najíst a pak hned usne.Probouzí se spokojená.Myslím,že i Vohtík potřebuje trochu spánku po takovém výkonu.
 ronniev 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 9:41:16)
Taky mám tu zkušenost, že to je únavou - když jsme chodili plavat ve čtyři, mladá mi usnula v autě cestou domů, večer byla protivná, nemohla zabrat. Tak jsem plavání nasměrovala před polednem, ještě na bazénu jsem ji nakrmila, cestou domů mi usnula, po přenesení do postýlky plynule pokračovala do dvou tří odpo a vzbudila se jako sluníčko, protože to byla její obvyklá doba spánku. Taky bych doporučovala zkusit změnit čas tak, aby následné prospání zapadlo do denního režimu.
 Laleida 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 9:50:50)
Mame to tak, ze je to i v rezimu, jaky normalne ma. Nez vyrazime tak ji cca 10:30-11:00, plaveme od 12:50 takze dalsi jidlo vychazi na 13:30-14:00 nakrmime a pak spi, ale pred tim v satne ma desnej histerak a tento tyden i pred krmenim asi 15 min. Prospi se, ale jeste ani pak neni v pohode a do dalsiho krmeni stridave spi a breci. Potom uz byva vetsinou ok. Tak ja teda zkusim vydrzet, snad si zvykne, kdyz ne prerusime v prubehu dalsiho behu.
 Pollyenka 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 10:17:34)
kam chodíte plavat? A jak dlouho jste v bazéně? Co třeba si výuku třeba zkrátit tak 10 minutek a postupně přidávat. Přijde mi, že čtyřměsíční dítě je na bazén ještě malinké.
 MishuI 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 10:19:31)
Tak už je asi přetaženej,brouček..s tím nic nenaděláš.Byla by škoda přestat chodit plavčit,jeslti ho to baví.A jestli je pak patřičně znaven,odpovídá tomu jeho nálada.Já té svojí mrňuli bevysvětlím,že v horizontu půl hodinky bude najedená a bude moct spát.Tak si taky někdy pobrečí.Ale pak spí jak andílek:-)
 Qendie 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 10:24:37)
Plavání by nemělo režim dne takhle rozhodit. Někde nějaká chyba bude. A je lepší jí najít, než plavání rušit. I když to hledání je těžké. Když nějaká situace končí pláčem opakovaně, u dítěte vzniká vzorec chování. A i když se chyba odbourá, vzorec chování ještě může nějaký čas přetrvávat. Aby se změna chování dostavila rychleji, chce to i s plaváním nějakou výraznější změnu.
Nevím, kam chodíte a jaké tam jsou možnosti. Nejjednodušší návrhy by byly: změnit čas krmení. Nakrmit ho před plaváním. Ne k prasknutí. Ale pro pocit pohody. A po plavání to zase neodkládat. Tohle chlapům často vydrží celý život ,-)
A pokud je s instruktorkou řeč, pár lekcí bych věnovala tomu, že nebudete podávat velké výkony. Plavat jen tak trochu: cákat, tancovat, houpat. Nepotápět do roztrhání těla. A skončit dřív než obvykle. Ve 4 měsících by dítě mělo plavat maximálně 20 minut. Tak po 15 minutách, zamávat ostatním a honem na to "krmení". Neměl by mít hlad. Je to krmení jen pro pocit pohody, měl by mít spíš pocit, že má možnost jíst než přímo mít hlad.
Další berlička na odbourání vzorce chování je, když a pokud je možnost, příjde "fanoušek". Tím myslím třeba babičku nebo kamarádku, která při každé příležitosti chválí, tleská, zamává. Prostě odvádí pozornost od zaběhnutých stereotypů.
A ještě mě nakonec napadá: kolem čtvrtého měsíce se mění typ stolice. A pohyb ve vodě stimuluje pohyb stravy střevem. Nemá den po plavání problémy s tímhle?
 Laleida 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 10:30:42)
Chodime plavat to hotelu Smíšek je to klub Modry tygrik, s instruktorkou jsem moc spokojena. Myslim, ze hladem to nebude, neb on ji jak hodinky, takze krmeni nam vychazi akorat vzdy po, to by melo byt v poho. Je mozne ale, ze je to opravdu treba moc dlouhe nevim, plaveme cca 20-30 minut tusim, presne jsem to nesledovala, priste tomu budu venovat pozornost. Zamerim se i na to cim by to mohlo byt. je pravda ze poprve knoural uz koncem lekce v bazenu a postupne se to zlepsuje, tak treba je to jen o zvyku a bude se zlepsovat i jeho stav po plavani, uvidime. Zkusim teda jeste jeden beh vydrzet. Mozna ze citi i ze me trochu stres, protoze ja ve stresu ze strachu, ze bude plakat urcite jsem. je to cele pro me dost narocne zkoordinovat sebe jeho, tak treba si musim zvyknout i ja a byt vice v pohode:-)
 Tulka 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 10:26:18)
Někde jsem četla,že víc jak patnáct minut ve vodě těmhle prckům odčerpává hodně energii.Nevím,jak dlouho to plavání trvá,ale já bych zkusila odejít z té lekce dřív a viděla bys,jestli i přes to bude prcek tak plačtivej,nebo jestli to bude lepší.
 Vaal 


V bazénu už ve 4. měsících? 

(4.12.2009 12:10:41)
Laleido, bazén se doporučuje až tak od 6. měsíců.Proč chodíte probůh tak brzo? Jakou má voda teplotu?, u takto malého mimi by měla mít aspoň 34 a rozhodně by neměla být chlorovaná.
 remus 


Re: V bazénu už ve 4. měsících? 

(4.12.2009 12:20:43)
Vaal, já chodila s dětmi do 3. měsíců plavat do vaniček a pak už normálně do bazénu, voda stačí 32 stupňů, dcerka a teď i malej jsou naprosto spokojení, malá vydržela 30 minut, pak byla unavená, malej ne, ten by se rochnil bez problémů dvě hodiny, jen má pak hlad jko vlk a usne už v autě! Takže problémy, kteráé má pisatelka, bych přisuzovala únavě, chce to vydržet, jestli se v bazénu malýmu líbí, tak s tím nepřestávej, je to pro otužování a vůbec zdraví dítěte naprosto super činnost!~z~
 Vaal 


Re: V bazénu už ve 4. měsících? 

(4.12.2009 12:52:30)
Pokud je voda chlorovaná, zvyšuje se podstatně riziko astmatu.To už je prokázané. Lékaři dříve jak v šesti měsících bazén nedoporučují. Ale nikdo z těch kurzů vám to vyvracet nebude, taky potřebují z něčeho žít, že.
 remus 


Re: V bazénu už ve 4. měsících? 

(4.12.2009 13:54:03)
~t~ holce je 6 let a kašel měla jedenkrát - když jí byly 4 roky, malej jednou - a to dva dny, tak nevím, nevím, že by chlorovaná voda měla nějaký špatný vliv! Sousedka do bazénu nejezdí a má sklon k astmatu, když dostane kašel, tak kašle měsíc! Jinak u nás jsou bazény s chlórem a se slanou vdou, chodím s dětmi do obou, moc se jim tam líbí. U nás mají tolik dětí, že by jim ti moji dva drobečci vůbec nechyběli, kdybych odmítla chodit kvůli astmatu nebo něčemu jinému, já tedy četla úplně opačnou studii, děti, které chodí odmala do bazénu, na kašel naopak vůbec netrpí, já to podle těch svých můžu jen potvrdit!
 Vaal 


Re: V bazénu už ve 4. měsících? 

(4.12.2009 14:07:48)
Tinus, že tobě a tvým dětem se nic nestalo, neznamená, že to tak není.
Pokud si dáš do vyhledávače "plavání kojenců astma" vyjedou ti stovky odkazů na toto téma.
Jeden z nich : http://www.vitalia.cz/clanky/plavani-kojencu-hazardujeme-se-zdravim-deti/

a další:
http://www.bez-alergie.cz/aktualne2/kojenecke-plavani-muze-byt-pro-deti-alergickych-rodicu-rizikove-375

Dál už si hledej sama a směj se tomu jak chceš.
 remus 


Re: V bazénu už ve 4. měsících? 

(4.12.2009 14:25:19)
Já se tomu tvému názoru nevysmívám, tak jsem to rtedy nemyslela, co se týče článků, tak je číst nebudu, neboť co lékař, to jiný názor! Ten náš je z plavání naprosto nadšený! Jinak sousedka právě s dítětem chodí k dr., co jí doporučil všechna dostupná očkování, která jsou na trhu, protože je mamka alergička, moje spolužačka z gymplu je dětská doktorka a dělá ve výzkumu, který se zabývá vlivem očkování na děti a ta mi řekla, že je to naprostá pitomost, naopak děti alergiků se nemají očkovat na nic, krom povinného samozřejmě, tak si vyber, no každopádně věřím kámošce, těm vakcínám osobně také nevěřím, jsou v tom jen peníze!
 ronniev 


Re: V bazénu už ve 4. měsících? 

(4.12.2009 15:01:07)
Zvláštní, že na plavání jsem se potkávala se sestřičkou od naší dětské doktorky, chodila tam s vnoučkem. Kdyby to bylo tak škodlivé, asi by o tom něco věděla.
BTW já jsem alergik a v manželově rodině je alergie těžká, moje tři děti plavaly všechny od kojence a jsou zdravé (ťuk ťuk ťuk). Případně se dá volit bazén s ozónovým čištěním.
 remus 


Re: V bazénu už ve 4. měsících? 

(4.12.2009 15:02:34)
Naprostý souhlas~R^, na plavání mi nic škodlivého nepřijde a nějaké rádobystudie se najdou na všechno, že?
 remus 


Re: V bazénu už ve 4. měsících? 

(4.12.2009 19:29:49)
Jasně, dneska se spousta lidí živí jen tím, že rádoby něco studuje, jaké je to ale kvality, tak to už se těžko dozvíme, na tohle mi stačí jen můj selský rozum, z půlhodiny týdně v bazénu si z dítěte rozhodně astmatika nevychovám!
 Laleida 


Re: V bazénu už ve 4. měsících? 

(4.12.2009 13:21:48)
Voda je slana, ma 31 stupnu, pred tim jsme postupne snizovali ve vane a tenhle kurz je uz od 4 mes., deti mohou plavat uz drive, jen maloktery bazen splnuje hygienicke pozadavky
 Vaal 


Re: V bazénu už ve 4. měsících? 

(4.12.2009 13:51:53)
Ten kurz je fakt asi moc dlouhý, taky jsme plavali ve vaně a paní nám vštěpovala, že max 15-20minut.Na kurzu plavání od šesti měsíců si pamatuji, že i při teplotě 31stupňů byly děti ke konci celé promodralé a některé i zimou plakaly.V pohodě byly tak 2 děti z deseti.Těch 31 není opravdu pro tak malé mimi moc přirozené.V Americe se plave při 34 stupních. V pěti měsících jsme zkoušeli bazén 34 stupňů teplý a mimi bylo opravdu o mnoho víc v pohodě.
Vždyť plavání miminek je založeno na tom, že je vodní prostředí pro ně důvěrně známé ještě z dělohy, ale tam teplota 31 rozhodně není.
 Laleida 


Re: V bazénu už ve 4. měsících? 

(4.12.2009 14:20:47)
ale on v bazenu je v pohode, ostatni mimina take, prichazi to az potom.
 remus 


Re: V bazénu už ve 4. měsících? 

(4.12.2009 13:56:34)
U nás má 32 stupňů a plavání je opravdu super! Jak pro tebe, tak pro malýho, jestli se mu tam líbí, tak rozhodně choď, dcerka byla po plavání také unavená a nevrlá, malej je zase úplně opačný případ, je to individuální, také s námi chodí děti, které po kurzu pláčí, jiné jsou spokojeně unavené, na každého to působí jinak, ale na tvém místě bych nepřestávala, pokud se mu plavání jako takové líbí.
 Vaal 


Re: V bazénu už ve 4. měsících? 

(4.12.2009 14:13:17)
Laleido a chodíte se potom zahřát do sauny? Těch 31 je fakt pro takhle malé mimi málo. Já šla vždy tak na pět minut s mimi do sauny, až mělo teplé nožičky, pak jsem ho strčila pod studenou vodu ~;)..to se mu už teda moc nelíbilo...přímo v sauně jsem ho nakojila.
Každý má po plavání hlad, i já.
Bude to kombinace únavy, hladu a prochladnutí.
 Laleida 


Re: V bazénu už ve 4. měsících? 

(4.12.2009 14:21:41)
prochladnuti si myslim ze to fakt neni, ale spise ta unava.
 Sofinka09 


Re: Pláč a rozmrzelost po plavání 

(4.12.2009 13:58:40)
Bych řekla že je unavený a zmrzlý ~d~

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.