| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Chov včel - jak začít?

 Celkem 12 názorů.
 neznámá 


Téma: Chov včel - jak začít? 

(17.9.2010 9:57:47)
Začínám se doma nudit, uvažuji nad pořízením úlů. Jak začít, určitě návštěvou včelaře, ale žádného v okolí nemáme. Je tu někdo, kdo včelstvu rozumý? Je složité chovat včely a stáčet med? Něco jsem našla na netu, ale potřebuji nějaké praktické připomínky ze života. Děkuji za připomínky.
 Lída+2 


Re: Dělá někdo do včel? 

(17.9.2010 9:58:56)
kde bydlíš?

Manžela strejda je včelař jestli ho nemáš poblíž.
 neznámá 


Re: Dělá někdo do včel? 

(17.9.2010 10:00:01)
Vysočina.
 remus 


Re: Dělá někdo do včel? 

(17.9.2010 10:01:54)
Tak manželův děda má včely, taky Vysočina.
 Lída+2 


Re: Dělá někdo do včel? 

(17.9.2010 10:03:12)
neznámá
tak to je blbý...já mám tohodle v Krkonoších~:(
 Lída+2 


Re: Dělá někdo do včel? 

(17.9.2010 10:02:29)
stáčet med jezdíme každý rok někdy i 2x podle toho jaks e kdo vyskytne a nevyskytne...z 6 úlů...nám to trvá v 4 dospělých a dětech 9a 11let...ccca od 9-20h.....
a to děti musí taky makat....pokud jedno dítě chybí...je to znát...letos nám chybělo....

Tady je náš mladší s tetou v červenci:

a tady je ta nádhera:

 Áňa + 2 


Re: Dělá někdo do včel? 

(17.9.2010 11:15:27)
Jé, čerstvý med mám taky ráda. Zakladatelce přeju hodně úspěchů a málo žihadel~;)
A taky přidám pár fotek:



 Janoow 


Re: Dělá někdo do včel? 

(17.9.2010 10:21:01)
můj táta je včelař, ale je to od tebe taky z ruky, my jsme ze severních čech.
a ona to není až tak sranda chovat včely, je to zápřah prakticky celý rok.Aby ti v zimě nepochcípali, tak se musí ted na podzim řádně zazimovat a hlavně nakrmit. Takže většinou to co se vydělá na prodeji medu jde zpátky do včel - kupuje se cukr a dělá se jim z toho takový sladký hnus :-).
Nejlepší by bylo si zjistit přes svaz včelařů kde by jsi měla v okolí nejbližšího ochotného včelaře který by ti to ukázal a hlavně tě zaučil a držel nad tebou tzv. ochrannou ruku. Ono co vím, tak taťka ted radí jednomu pánovi průběžně už asi třetí rok, stále se vyskytují situace které neví přesně jak nejlépe vyřešit, ale to už jde mimo mě, já se včelám vyhýbám velkým obloukem :-).

Hodně štěstí, je to ušlechtilý koníček, ale jak říkam je to dost časově náročné.
 Milarka,Luci/04,Eli/08,Zuzi/11 


Re: Dělá někdo do včel? 

(17.9.2010 10:28:50)
Koukni se sem - http://www.vcelarstvi.cz/cz/index.html?page=odbornici
 Pavla, Z06, V08, O10 


Re: Chov včel - jak začít? 

(17.9.2010 14:08:12)
My včelaříme a je to zábava :). Doporučuji najít si nejbližší základní organizaci (www.vcelarstvi.cz) - Vysočina je široký pojem, kontaktovat jednatele a zeptat se na nejbližšího včelaře. Toho pak poprosit, zda je možné k němu chodit koukat. Ted´ už se akorát léčí a někdo možná ještě dokrmuje, ale už se do včel moc neleze, takže čas je do jara. Taky bych doporučila např. Kurz pro začínající včelaře, pořádají ho několikrát ročně v Nasavrkách u Chrudimi(včelařské učiliště). A knihu od Veselého, Včelařství.
 Jája 
  • 

Re: Chov včel - jak začít? 

(17.9.2010 15:08:37)
Vysočina? Hele, brácha je fakt odborník, učitel včelařství a na Vysočině bydlí. ten by ti v chovu poradil. Já jsem spíš na to zpracování. Pošli kontakt na jajapta@seznam.cz , dohodneme se. Hledáme další zapálence.
 neznámá 


Re: Chov včel - jak začít? 

(19.9.2010 20:33:25)
Jájo, moc děkuji. Dám si pár dní na promyšlení a nejspíš se ozvu.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.