| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Dědictví - vyplacení dalších dědiců

 Celkem 11 názorů.
 Moncaka 


Téma: Dědictví - vyplacení dalších dědiců 

(12.6.2013 19:31:21)
Blíží se nám konečně vypořádání dědictví a dopadlo to trochu jinak, než jsem původně zamýšlela. Nechci dělat další problémy, tak teda budu souhlasit s tím, na čem se dohodli zbývající 2 dědicové.
Jde o to, že původně jsem navrhovala, že se se ségrou vzdáme dědictví po našem tatínkovi. To neprošlo, ale naštěstí se podařilo prosadit alespoň tu variantu, že se nebude dělit dědictví podle zákona, ale se ségrou dostaneme zhruba polovinu toho, co nám ze zákona náleží a zbytek mamka. Mamka zase nechce, abych dostala méně než moje ségra.

Mamka by nám tudíž měla zaplatit nějaké peníze v hotovosti.

Je nějaká lhůta, do kdy musí mamka nám zaplatit přiklepnuté peníze, je možné tyto peníze vést jako dluh a může tento dluh existovat neomezenou dobu?
Jde mi o to, že bych ráda, aby mi mamka tyto peníze nevyplácela teď, ale aby mi byly vyplaceny třeba jako dluh v budoucnu po její smrti (to doufám bude až za hoooodně dlouho).
Máte s tím někdo zkušenosti?
 veverkaa 
  • 

Re: Dědictví - vyplacení dalších dědiců 

(12.6.2013 20:19:04)
a nejde to udělat tak, že by tobě a sourozenci připadl nějaký podíl na nemovitosti a zároveń by byla část nemovitosti i maminky?
 Nztdt Kgfz 


Re: Dědictví - vyplacení dalších dědiců 

(12.6.2013 20:43:13)
A proc to neproslo? Nedohodli jste se? Dedictvi je prece veci dohody, prevadela jsem sestre najake penize a notarka psala do rozsudku nebo co to je termin do kdy ma transakce probehnout , pro nas to byla spise formalita, penize jsem posilala ihned a nikdo to nekontroluje, pouze ten dedic kteremu by penize nedorazily ve lhute by se tim pak mohl ohanet.. . U jineho dedictvi se otec i sestra vpodstate vzdali sveho podilu v muj prospech, nebyl v tom zadny problem, samozrejme ze ja jsem pak zaplatila vsechny poplatky...
 Nztdt Kgfz 


Re: Dědictví - vyplacení dalších dědiců 

(12.6.2013 20:46:38)
chtela jsem napsat ze v pripade dobrych vztahu mezi dedici (coz mi z tveho vyplyva) je dedictvi veci dohody.
 Moncaka 


Re: Dědictví - vyplacení dalších dědiců 

(12.6.2013 22:08:23)
Mohu říct, že ty vztahy se ségrou už pomalu začaly skřípat. Vzdát se dědictví nemohu, mám děti a v tom případě by to dědily ony. Dále pokud bych se vzdala dědictví, tak to nejde ve prospěch mamky, ale ve prospěch zbývajících dědiců a to by byla i ségra a to nebyl záměr. Navíc mamka by se pomalu vzdala všeho, jen abych já na tom netratila. Navíc mám pocit, že mamka si myslí (ví, nevidím do toho), že ségru podporovali s taťkou finančně mnohem více než mě (mám pocit, že říkala, že jí naspořili stavebko a mě ne).
 Begonie 


Re: Dědictví - vyplacení dalších dědiců 

(13.6.2013 12:19:10)
Ale ty muzes dedictvi prijmout a pak uzavrit dohodu, ze nededis nic. To je neco jineho, nez dedictvi odmitnout. Kdyz odmitnes, tak dale nejsi ucastnikem dedickeho rizeni a pak nastupuji tvoje deti. Kdyz ale dedictvi prijmes, tak ucastnikem zustavas a dohodu muzes uzavrit jakoukoliv, treba i tu, ze z dedictvi neprevezmes niceho. Tim, ze dedictvi prijmes (i kdyz fakticky nebudes dedit nic), budes dedicem jednou provzdy a neuzavres si cestu do budoucna, kdyby se nahodou objevil novy majetek. Kdezto kdyz odmitnes, tak uz nikdy dedicem nebudes a pri pripadnem nove objevenem majetku te ani nebudou povolavat.

Co se tyka toho dluhu (tedy toho, co by tvoje maminka ti mela z dedictvi vyplatit), tak samozrejme nikdo nezkouma, jestli to skutecne udelala, to by bylo jen v pripade, ze by ti nic nedala a ty by ses s ni treba chtela o to soudit. A na to vyplaceni po jeji smrti, to bys musela uvest pri projednavani dedictvi po mamince jako pohledavku do pasiv z duvodu nesplneneho zavazku. Ale nevim, jak byste to meli s promlcenim, museli byste si porad psat uznani dluhu co do vyse a duvodu.
 Kreaty 


Re: Dědictví - vyplacení dalších dědiců 

(13.6.2013 7:03:20)
no a v případě špatných vztahů je dědictví taky věc dohody, je to blbě udělaný, ještě, že to bude od nového občanského zákona jinak
 Moncaka 


Re: Dědictví - vyplacení dalších dědiců 

(12.6.2013 22:02:49)
To bohužel nejde u družtevního bytu.
 Dobra1 


Re: Dědictví - vyplacení dalších dědiců 

(12.6.2013 21:20:28)
Pokud vím, pokud jde o uznaný dluh, máš právo se o něj přihlásit do 3 let od vzniku, pak propadá a nemusí být zaplacen. Je ale samozřejmě možné udělat písemnou dohodu, do kdy ti má máma všechno splatit, co nesplatí, šlo by do dědictví. Pokud si uděláte splátkový kalendář třeba na 500 kč měsíčně, je to jen váš smluvní vztah, nikdo jiný do toho nemá co mluvit.
 Moncaka 


Re: Dědictví - vyplacení dalších dědiců 

(12.6.2013 22:10:57)
Dík. Přemýšlím, že by šlo třeba něco sepsat, aby ta splatnost byla mnohem delší. No, uvidím, co mamka na to.
 vera 
  • 

Re: Dědictví - vyplacení dalších dědiců 

(13.6.2013 5:18:15)
Problém je v tom, že běžně lidi nevědí, že je rozdíl mezi tím, dědictví se VZDÁT a mezi: - dědictví přijmout s tím, že dle dohody všech dědiců ten dotyčný dědí jen menší část svého zákonného podílu na dědictví, případně nic. (Týká se jen zletilých dědiců, nezletilý dědí vždy dle zákona.)

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.