| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Tuhnutí šíjových svalů

 Celkem 19 názorů.
 Lili88 


Téma: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 17:48:30)
Dobrý večer. Jsem doma s dvouletým dítětem a do toho se snažím pracovat, jenže je to práce pár dní a pak bohužel končím doma a u lékaře s bolestí zad. nejčastěji krku a bederní části. Tam to neurolog řeší opichy a píše léky na uvolnění svalů. Které to ani trochu neřeší. Chodívám pravidelně na odblokování, ale pomůže to jen na chvilkinku. Největší problém mi dělají šíjové svaly kolem páteře a mezi krkem a rameny. cítím jak to tuhne jako kámen a bolí to, mám často motolice. Krční rentgen bez nálezu na páteři. Křížový s mírně křivou páteři a nějakými výrustky, prý nic moc nález :-( když jdu na másáž a že jsem jich vyzkoušela mraky, vždy skončím se strašnými bolestmi na opichu. Doma jemně masíruju, nahřívám infra lampou, mám anatomický polštář, cvičím cviky na uvolňění svalů co 2 hodiny podle doporučení., Strašně mě štvou pocity nejistoty a motáky...měli jste stejně? co pomohlo. předem díky
 Lady V. 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 17:51:08)
Joga nekolikrat tydne, protahovani denne.
 Lili88 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 18:00:38)
Jo to jsem zapoměla, cvičím pilátes na posilování zádových svalů co druhý den. Jeden neurolog má za to, že je to ze stresu a že ho mám až až, a že pokud se nedám do kupy, nikdo mi nepomůže. Druhý jen opichuje a píše léky :-( kdy tohle přejde
 Saamajna 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 20:17:31)
Jo jo!!

V momente bolesti mi pomaha "pluh" z jogy...

A zustat v nem dloooouho.....
 Lili88 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 20:21:35)
Jak se ten pluh provádí, prosím tě?

Bouřko: brala jsi někdy i myorelaxancia na ty svaly?
 Saamajna 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 20:49:56)
Vleze na podlaze das natazeny nohy za hlavu.
Ale pohledej podrobnej navod na netu, je STRASNE moc malickosti, co jsou dulezity - aby sis nakonec jeste vic neublizila.

(vtahnout predtim bradu, zada naplocho na zemi vcetne bederni casti a krku, spravny dychani a v konecne pozici spravny uvolneni, event. polozeni i kolen na zem....)
 Bouřka 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 21:18:38)
Lili, cca před 12 lety, když mi ty problémy začaly, tak jsem nějaký prášky od doktora měla, ale byla jsem po nich vždycky hrozně zfetlá (já jsem obecně poněkud přecitlivělá na léky). V té době jsem trávila hodně času činností, která byla těžký zabiják na krční páteř, když jsem s tím přestala, tak se to na několik let dost zlepšilo. Pak už jsem to raději řešila jinou cestou než medikací. Pokud to máš i ze stresu, tak je to komplikovaný, ale s tou fyziologickou složkou dobrá fyzioterapie může dost pomoct, za normálních okolostí mám pak cca 2 měsíce docela klid. Moje fyzioterapeutka vyloženě nemasíruje, jen uvolňuje potřebné svaly - biolampou, gelem, prokrvením...pak se zaměřuje na svalové dysbalance (srovná mě od hlavy až k patě) a odblokování. Taky pomáhá tapování. Zkus ještě někoho pohledat.
 Lili88 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 21:29:56)
Zkusím a takové to baňkování by myslíš pomohlo?
 Bouřka 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 21:42:04)
Když jsem začala chodit na rehabilitace, tak mi to mimo jiné i baňkovali - po 3/4 roce byl výsledek ten, že jsem měla záda v ještě větším háji než před tím...od té doby si raději platím soukromou fyzioterapii. Každopádně k tomu baňkování mi pak bylo řečeno, že to může pomoct s uvolněním vyvinutého! zatuhlého svalstva - třeba u sportovců, u mě, kde je problém naopak s celkově slabým tělesným korzetem, to byl zcela nevhodný postup. Je fakt na nic uvolňovat svaly a neodstranit příčinu, která k tomu zatuhnutí vede - mám často žebra mimo správnou pozici.
 Bouřka 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 18:53:13)
Znám moc dobře, válčím s tím už řadu let. Nejvíc asi pomáhá fyzioterapie, ale je to vždycky jen na čas. Vždycky když už se to začlo nějak lepšit, tak do toho přišlo něco, co to celý poslalo zase k šípku - dlouhá choroba, úraz, těhotenství...
 Lili88 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 19:45:58)
Díky a taky máš ty motáky od těch zad? To se z toho nikdy úplně nedostanu?
 Bouřka 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 19:57:01)
Motáky mívám akorát když se mi tam něco hodně zablokuje. Ta zatuhnutá šíje mi ale hodně vyvolává (krom migrén) žaludeční nevolnosti.
 Alraune 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 20:26:37)
Pozor, tuhnutí šíjových svalů je i příznak stresu a úzkosti. Může to být i psychosomatické, z nadměrné zátěže.
 Lili88 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 21:01:26)
Bohužel trpím úzkostnou poruchou, nejhorší je to, když jsem někde sama, cítím, že to tuhne až jakoby do kamene a bolí to jako blázen a ty motáky...! :-(

K Fyzioterapeutce jsem chodila, ale pořád chtěla jsem masírovat a to končilo velmi špatně
 NovákováM 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 22:15:22)
Lili, tohle úzkostná dělává. Řešíš nějak tenhle problém? Nemusí jít nutně o léky, ale třeba terapií? Dechová cvičení, uvolňování svalů cílené.

Já tedy zase jedu v bobulích, ale existují i přírodní léky, které uvolňují svaly, napadá mne Persen, nevím, zda ti zabere třeba Meduňka, Třezalka.
Sama jsem pod léky, cvičím a chodím na masáže k fyzioterapeutovi. V zimě bude hůř, nerozcvičím se na zahradě s krumpáčem :-D a vysavač nemá ten správný efekt..
 Monika 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 20:41:35)
Kromě neurologa bych šla hlavně k dobrému fyzioterapeutovi - měl by ti mimo jiné doporučit vhodná cvičení na vhodné držení těla, posílení svalů, které máš slabé (větší problémy často dělá svalová disbalance než celková ochablost svalů), změnu nějakých pohybových stereotypů. Taky bys měla zvážit (ideálně nechat odborně posoudit) ergonomiku svého pracoviště (jestli máš např. vhodnou židli, dobře umístěný monitor a myš atd...). A stres rozhodně ke stažení svalů přispívá velmi významě.
 Neznámá 
  • 

Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 21:50:55)
A na jaké masáže jsi chodila? Doporučuju jít na dobrou fyzioterapii (dříve rehabilitace), někoho s letitými zkušenostmi, kdo to má "v rukou".

Dobrý fyzioterapeut si tě vyzpovídá a z toho a z toho že si prohmátne ty svaly odtuší hodně o příčině problému. A podle příčiny nejlíp doporučí vhodné procedury, může být i kombinace.

Obvykle nejlepší je "klaiska", klasická masáž. Pak se dělají i reflexní a antimigrénové masáže hlavy a šíje (to je taková kombinace).
Opichy nic moc neřeší, je to je řešení následku, ale příčinu tu nevyřeší.

Já bych se bez pravidelné "údržby" pomocí masáží neobešla, vyřešilo mi to vleklé probléme se zády. Ale musím pravidelně a dlouhodobě.
Ale je fakt, že intenzivní masáží se to krátkodobě "rozbouří", to je normální

Baňkování (když se umí) má taky dobré účinky, tejpování obdobně, ale to je po netu těžké soudit, co by v tvém případě pomohlo nejlíp. Dost možná i nějaké elektroléčba, nebo magnetoterapie. Možná právě tím je potřeba začít, když máš dle popisu takovou reakci (bolestivou) na masáž.
Ale zdůrazňují je masáž a "masáž", rozdíly jsou nebetyčné, takže jdi spíš po referencích e vašem městě.
 Bouřka 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 22:10:32)
U mě jsou třeba masáže na nic, jako jo, je to příjemný, ale můj typ problémů to neřeší, dokud mi prostě kosti nesedí tam kde mají, tak je vše ostatní na nic. Magnet, baňky, nahřívání, masírování - nic nepomohlo. Až na potřetí jsem se dostala k někomu, kdo si s tím uměl poradit a odstranil mi všechny potřebné bloky. Něco už se nikdy neobjevilo (třeba problém se zablokovaným čelistním kloubem, celý roky mě při migréně i šíleně bolela čelist a zuby, od té doby je v tomto ohledu klid), s něčím se peru dál (krk si holt různě huntuju pořád) a vzhledem ke své hypotonii a hypermobilitě asi vždycky nějak budu ~d~. Opravdu hodně záleží na tom, kde je zakopaný pes a to ti řekne jen dobrý odborník. Držím palce.
 NovákováM 


Re: Tuhnutí šíjových svalů 

(11.11.2014 22:16:38)
souhlas. Reflexní plosky nohou jsou to, co mi pomáhá úplně nejvíc, pak oblast zad, které se to zdánlivě vůbec netýká a fyzioterapeut mi ty záda laicky řečeno i "protáhne" jakoby napraví, že to zase na chvíli zapadne kam má.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.