| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Soukromá škola obchodní v Praze

 Celkem 7 názorů.
 Peggi 


Téma: Soukromá škola obchodní v Praze 

(2.8.2019 14:44:22)
Ahoj,
máte zkušenost u svých dětí nebo svou vlastní se studiem na soukromé vysoké škole konkrétně na Vysoké škole obchodní v Praze?
Dcera bude příští rok maturovat a docela vážně uvažuje o studiu na této škole. Já z toho teda nejsem nadšená, asi jsem stará škola a skeptik, ale nevěřím kvalitě vzdělání na takových školách. Už jenom proto, že se nedělají přijímací zkoušky. Takže asi berou skoro každého :think.
Druhá věc je školné - za semestr se platí 24 000 Kč. Takže představa, že za vzdělání zaplatíme za 5 let téměř 240 000 + skoro stejnou částku za ubytování je pro nás opravdu hodně…
Jako kdybychom věděli, že je ta škola opravdu dobrá a po ukončení bude mít možnost sehnat dobrou práci, tak by se o tom dalo uvažovat, ale takhle opravdu nevím… Často slýchávám, že zaměstnavatelé dávají přednost absolventům z veřejných univerzit a já se asi ani nedivím. Po různých kauzách, které dělají soukromým školám špatnou reklamu…
Studoval někdo na této škole? Konkrétně s oborem Služby letecké dopravy v cestovním ruchu?
Budu ráda za všechny zkušenosti

 Fern 


Re: Soukromá škola obchodní v Praze 

(2.8.2019 16:42:07)
Tak zlatíčko bych zcela vážně odkázala na vš ekonomickou veřejnou a přesto by prostě nejel vlak. Soukromou at si studuje za svý,zvlášt takový paobor, to mi připomnělo stř.školu cestovního ruchu - tak soukromou, o ty hrůzo,a ty pipiny, co "absolvovaly"tak povětšinou končily v motnotvnách,protože nikde jinde nebyly upotřebitelné.Nebo jako číšnice a tak.A toto rodiče platili celé 4 roky.~8~
 PJana 


Re: Soukromá škola obchodní v Praze 

(2.8.2019 18:13:43)
Studoval tam kluk od známých. Dle mého názoru úroveň strašná. Do školy vlastně nemusel moc chodit. (Vyhovovalo mu to, protože byl po těžkém úrazu s omezenou hybností.) Protloukl se až ke státnicím. Napsal diplomku a když hotové znění přinesl své vedoucí práce, tak mu najednou řekla, že s takovou prací ke státnici nemůže a celou ji předělával. Přitom na konzultace k ní chodil pravidelně a celou dobu mu radila a korigovala. (Na druhou stranu podobnou zkušenost udělal syn od kolegyně na Mendelce. Taky dopsal diplomku a když ji přinesl k poslední konzultaci, zjistil, že jeho vedoucí ze školy odešel. Nikdo jiný s tím nechtěl mít nic společného, takže nakonec taky přepisoval.)
 Ráchel, 3 děti 


Re: Soukromá škola obchodní v Praze 

(3.8.2019 13:01:12)
tohle bych si při vedení práce nedovolila ~a~
 Půlka psa 


Re: Soukromá škola obchodní v Praze 

(3.8.2019 13:40:14)
Tuhle školu konkrétně neznám. Mám hromady kolegů co studují Vysokou školu finanční a správní, protože můj zaměstnavatel tam platí školné a umožňuje chození do školy v pracovní době, pokud někdo vysokou ještě nemá. Úroveň je dle mého směšná.

Když přijímám zaměstnance bez praxe, tak to beru, jako by absolvent soukromé vysoké vlastně žádnou vysokou neměl. Absolvování nějaké náročnější státní vysoké beru jako signál, že ten dotyčný má pevnou vůli, sebeovládání, pracovitost, aspoň náznak inteligence, udrží dlouhodobě cíl a dokáže dotahovat věci. Absolvování soukromé vysoké mi o tomhle nic neřekne.
 Inaaa 


Re: Soukromá škola obchodní v Praze 

(4.8.2019 0:44:51)
Naznak inteligence...


Ehm, i na soukromych skolach jsou s Mensou. I to Mensa gymnazium je soukrome.
Prekvapive jdou nekteri ze soukromych strednich skol na statni, treba na medicinu, to vypovida o cem?


A pak ja mam pocit zase, ze snad kazdy blbec chodi na statni skolu vysokou a to zemedelskou.
Z obchodni akademie na CZU, z hotelovky na CZU, navaznost nevidim, asi ji povazuji za skolu, ze nejakou udelaji...ani nevim o tom, ze by s tim pak sel absolvent do oboru, naopak absolventka pracovala stale v restauraci jako predtim, k tomu tu zemedelku ani nepotrebovala.
Delaji se tam vubec prijimacky?


Stejne jako navaznost zdravotni stredni skola a pak VSE, to je taky zvlastni. VSE byla bez prijimacek na zaklade dobreho prospechu.


Na jedne soukrome vejsce je rektor, ktereho znam, kdysi byl na VSE jako ucitel, a lidi ho chvalili, tim si myslim, ze i tato skola muze byt ok.


 X__X 


Re: Soukromá škola obchodní v Praze 

(4.8.2019 12:16:21)
Z obchodni akademie na CZU, z hotelovky na CZU, navaznost nevidim

a? jednak rozhodovat se v patnácti pro budoucí povolání je v dnešní době celkem brzy a někdy se prostě preference stran povolání změní. třeba moje nejstarší je na střední chemický a připravuje se k přijímačkám na DAMU. návaznost nehledej, není. chemická škola ji baví, ale rozhodla se pro ni v patnácti spíš pod vlivem toho, že matika a chemie jí jde a ty chemické pokusy na veletrhu středních škol vypadají velmi efektivně, ale teď už ví, že by ji nebavilo mít to jako celoživotní pracovní náplň.

a druhá věc, v tebou uváděných případech tam ta návaznost klidně může být. však na ČZÚ je Provozně-ekonomická fakulta, která má obory zaměřené mimo jiné na podnikání. tedy obor, který se dá využít jak se základem z hotelovky, tak se základem z obchodní akademie ~d~ nebo pokud holka s hotelovkou uvažuje třeba o provozu vlastního penzionu, tak se jí klidně může hodit třeba zaměření na zájmový chov, který se taky na ČZU studuje zas na jiné fakultě.

jinak přijímačky na ČZU - jak na který obor. na některé se dělají, na některé berou bez přijímaček, co jsem tak nakoula na stránky školy.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.