Re: Finanční tíseň a ignorace sociálky -nefér nadpis
Bien, promi%n, ale plácáš blbiny.
Sociální pracovník je od toho, aby ti podával krom jiného ucelené informace a v náplni práce má sociální poradenství. Je to přímo povinnost ze zákona, poskytovat sociální poradenství. Takže sociální pracovník by měl upozornit na všechny možné dávky a služny které může potencionální žadatel využít a ve většině případů jsem se také setkala s tím, že to dělají.
Rozhodně za tyto informace nejsme nijak pokutováni, to je lež jako hrom. Ovšem když žadatel nesplňuje zákonné podmínky, tak mu prostě paní na sociálce peníze ze svého nedá.
Životní minimum je nízké, ano, ale taky není cílem, aby z něj lidi žili. Spíš to má být berlička, jak přežít a podpora těch, co se snaží si vydělat. Kdyby bylo životní minimum částka se kterou v pohodě vyjdete, asi byste se zas rozčilovali, proč tolik lidí nechce makat, že.
Co se týče rekvalifikací, tak ano, na ÚP musí být člověk zaregistrovaný, což momentálně pro zakladatelku není aktuální. Může ale využít nabýdku mateřských center, která také dost kursů pořádají. V Praze je samozřejmě nabídka větší, ale určitě je pořádají i MC v jiných větších městech. Jsou na ne granty z evropských fondů, takže momentálně je to celkem rozšířené. navštěvuji MC kde nyní aktuálně probíhají 3 kurzy pro rodiče na MD, jsou pro ně zdarma a podmínkou je jen bydliště v kraji. Vlastně ani nemusí být rodič na MD, protože tam s námi chodí i lidé starší.
Odpovědět