| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Porod a problémy s ním spojené

5.2.2011 1:46:07 dafnia

Re: Alergická reakce po porodu

Díky moc za Vaše názory a zkušenosti.Ještě přidám trochu podrobností.Poprvé jsem tu alergii dostala až čtvrtý den po porodu a začalo mě to svěděním tam dole,přišlo mi to blbé,takže jsem doktorům nic neříkala,až mě pustili domů,tak jsem valila na pohotovost,protože pak se to už nedalo vydržet a osypala jsem se na celém těle.Po injekci kortikoidů se to zlepšilo,pak jsem jedla Zirtec a trvalo to asi měsíc,než to zmizlo úplně.Měla jsem šetřící dietu a kožařka v Břeclavi říkala,že by to mohlo být i jídlem tj.(čokoláda,nic jiného zvláštního kromě nemocniční stravy jsem neměla).No podruhé mě to začlo už druhý den po porodu,napřed mě svědily hřbety rukou a pak samozřejmě opět genitálie a celé tělo.Kožařka tentokrát v nemocnici (rodila jsem obě děti v Břeclavi,vedle je ještě poliklinika,kde jsem byla na kožním poprvé)mi říkala,že jídlem to nebude,ani reakce na nemocniční prádlo,že je to dost silná reakce.Předepsali mi 2x denně injekce kortikoidů a zmizelo to krásně do 14 ti dnů.Oba porody jsem měla vyvolávané,poprvé infůzí oxytocinu(slabé stahy),podruhé jsem přenášela,takže jsem dostala prostin + oxytocin.Oxytocin byl u obou porodů,takže je možné,že to bylo tímto,jinak žádné jiné léky poprvé jsem neměla,podruhé ještě antobiotika kvůli stafylokokovi.Doktor mimo jiné říkal,že je těžko odhalit příčinu,protože porod je tak velice složitý neurohumorální proces,a každý organismus reaguje různě.V mém případě při nejhorším scénáři bych mohla dostat potřetí anafylaktický šok,proto mi to třetí nedoporučoval.Na alergologii jsem byla taky,tam mi řekli,že mám dojít až nebudu kojit (jenže to jsem jaksi nestihla).Tak sháním co nejvíce informací,aby to nějak dobře dopadlo.Zatím mám dost času,jsem v 10 tt.Díky
Odpovědět
Průběh diskuze (19 názorů)
Téma: Alergická reakce po porodu dafnia 4.2.2011 1:15
*Re: Alergická reakce po porodu Amálka, 2+2 4.2.2011 8:27
*Re: Alergická reakce po porodu alikaa 4.2.2011 8:31
*Re: Alergická reakce po porodu Žžena 4.2.2011 8:36
**Re: Alergická reakce po porodu Hilly. 4.2.2011 9:29
*Re: Alergická reakce po porodu Nika89 4.2.2011 8:51
*Re: Alergická reakce po porodu margotka78 alias shit-roller 4.2.2011 9:2
*Re: Alergická reakce po porodu Hilly. 4.2.2011 9:25
*Re: Alergická reakce po porodu Lucie, Sára, Danny 4.2.2011 9:26
*Re: Alergická reakce po porodu Tvoje horší já 4.2.2011 9:44
**Re: Alergická reakce po porodu Tvoje horší já 4.2.2011 9:45
***Re: Alergická reakce po porodu alikaa 4.2.2011 9:51
****Re: Alergická reakce po porodu Tvoje horší já 4.2.2011 9:52
***Re: Alergická reakce po porodu Margot+1 4.2.2011 10:18
*Re: Alergická reakce po porodu .ganesha. 4.2.2011 13:34
*Re: Alergická reakce po porodu dafnia 5.2.2011 1:46
**Re: Alergická reakce po porodu Ráchel, 3 děti 6.2.2011 13:29
**Re: Alergická reakce po porodu Kačka 6.2.2011 14:39
***Re: Alergická reakce po porodu dafnia 7.2.2011 13:13

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.