Gerberko,
je mi jasné, že potřebuješ, aby byl malý zdravý. Echinacea, vitamíny, laktobacily..., ano, děláš to rozumně
ATB x homeo:
Antibiotika působí proti (anti) živému (bio) v těle. Přesně odpovídají náhledu klasické medicíny na nemoc, tedy: Vidím nemoc => musím původce něčím umlátit, zabít, i za cenu, že tím oslabím své tělo (ATB vymlátí i užitečné organismy ve střevech, které jsou důležité pro imunitu).
Správný homeopatický lék se chová jinak. Podpoří životní sílu organismu, ukáže mu cestu jak se bránit. Třeba dítě má vysokou horečku, úplně rudý obličej, mlátí kolem sebe, je neklidné, nepotí se. Homeopat vidí, že dítě potřebuje lék Belladona, u dětí poměrně častý. Dá dítěti Belladonu a stanou se dvě důležité věci: Horečka většinou maličko stoupne (organismus se snaží protivníka uvařit - fakt to tak je, nedělám si legraci), ale dítě se zároveň zklidní, usne, prostě je vidět, že nastalo celkové zlepšení, že organismus nabírá sílu na boj s nemocí. Lék dítě vlastně přinutí, aby leželo v posteli a životní síla měla prostor pro boj s nemocí. Pacient je dřív zdravý a cítí se celkově líp.
Na začátku roku se mi stalo, jsem jedné pacientce dala lék, lék vyvolal počáteční zhoršení (logicky, je to ostatně jeho úloha) a pacientka prohlásila, že na nějaké zhoršení není zvědavá a došla si praktické doktorce pro ATB. Volala už za dva dny a prohlásila, fyzicky se cítí dobře, známky nemoci zmizely, ALE PSYCHICKY SE CÍTÍ MIZERNĚ, v životě se prý tak mizerně necítila. To je klasická známka potlačení, tedy reakce jdoucí proti životní síle organismu (fyzické známky nemoci zmizí, ale psychika se velmi zhorší). Po nějakou dobu ale nebylo jasné, jaký homeopatický lék podat, muselo se počkat. Když se situace po 14 dnech vyjasnila, dostala nový homeopatický lék. Ještě ten den se situace změnila - pacientka hlásila, že má teplotu 38, potí se, musí ležet, ale přes známky nemoci se cítí velmi dobře! Během 3 dnů byla fyzicky ok, psychika šla nahoru.
Myslím, že tvůj malý bude ok, děti tohle snášejí líp, mají lepší imunitu.