No tak to co píše Patejl by tedy znamenalo, že by se nemělo zařízení odpojovat od sítě vlastně vůbec nikdy, nejen během nabíjení.
Ano dříve se to doporučovalo, a to z důvodu dobití akumulátoru na maximum. To proto, že dříve akumulátory pokud byly dobíjeny přerušovaně, resp.spíš nedošlo k nabití do plné kapacity, snižovala se jejich životnost, resp. přesně řečeno doba "výdrže". Rozhodně nikoliv z důvodu zničení přístroje. Panebože nejsme někde v Asii a naše el.sítě mají určitý bezpečnostní standard.
Nicméně ano, pokud by byly rozvody dotyčného objektu ve špatném technickém stavu, či závadná zásuvka, či prodlužka, tak ano, může teoreticky dojít k poškození nějakého přístroje. Nicméně vůbec nijak to nesouvisí s procesem nabíjení, či s telefonem, ale prostě s výpadkem elektřiny či špatnou prodlužkou. Pokud vám zásuvka občas "jiskří", tak ano může se poškodit přístroj. Ovšem to pak je jedno zda byl či nebyl nabitý. Snad chápeš.
Typicky na toto "trpí" zdroje u PC, ty se tím poškozují docela často. Já si za dlouhá léta života s elektronikou, počítači a hromadami akumulátor na kde co nepamatuji žádné jiné poškození přístroje, krom párkrát toho zdroje u PC (třeba když energetici vypnuli kvůli opravě náhle proud).
Dnes už akumulátory na toto tak háklivé nejsou, snesou v pohodě i permanentní či přerušované nabíjení. Nanejvýš se doporučuje při prvním použití akumulátoru ho nabít v kuse na maximum.
Dělám to furt (odpojování), jak telefonů, notebooků i tabletu. Stejně jako v práci další kolegové. Já sama mám telefony tři (tedy vč.pracovních), i chytré.
A nic se mi nikdy fakt ale fakt nezničilo. A považuju to za blbost.
Paní zaměstnankyni bych doporučila nabíjet si soukromý mobil ze své soukromé zásuvky. Případně si k němu pořídit i záložní zdroj, protože co kdyby ó ty hrůzo jí při nabíjení drahocenného telefonu vypadl proud.
Nebo by spíš hlavně neměla poslouchat technické bludy.
Skutečná "hrozba" je totiž ten vypadlý proud, tam k rázům do sítě skutečně dochází, při prostém překolíkování fakt nehrozí nic.