| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Děti rozvedených rodičů

6.9.2017 9:34:25 Domikaa

Ex manipulátor a střídavá péče

Máte někdo zkušenost, k čemu všemu soud přihlíží v případě sporu o střídavou péči? Stručně popíšu celý příběh, můj ex je těžký manipulátor se sklonem k alkoholismu, poslední 3 roky našeho vztahu se opíjel prakticky denně, aktuálně jsme cca 2 roky od rozvodu a nemám tolik přehled nad jeho pitím, ale pije určitě. Nedávno volal na mobil synovi, ten zrovna byl odběhnutý na zahradě, tak jsem si dovolila (vůbec poprvé) telefon bezmyšlenkovitě vzít a řekla jsem jen, že pro syna skočím - podle odpovědi jsem poznala, že ex je opět opilý, tzn. zcela jistě stále pije. Kromě toho běžně řídí opilý auto a v době, kdy jsme byli spolu, dokonce totálně opilý naložil syna do auta a odvezl (k tomu mám i svědky, kteří to náhodou viděli). Syn ale většinou tvrdí, že když je s tátou, tak prý nepije - je ale pravda, že syn to ještě zcela nerozezná, je mu čerstvě 10.

Od soudu má ex nařízené alimenty, ale protože od začátku vyhrožuje střídavou péčí a měla jsem pocit, že alimenty jsou toho hlavní příčinou, tak jsem mu podepsala na 2 roky potvrzenky o tom, že jsem alimenty přijala. Teď ty zmíněné 2 roky končí a opět začal se střídavou péčí, na syna extrémně tlačí, musí mu slibovat pod různými výhrůžkami, že u soudu řekne, že střídavou péči chce. Syn je už částečně zmanipulovaný, občas říká, že střídavou péči chce taky a to z toho důvodu, aby to bylo spravedlivé. Občas zase říká, že mu stávající stav vyhovuje (otec má rozšířený styk). Vím, že je syn na mě dost fixovaný, ale tátu má samozřejmě taky hodně rád a nechce mu ublížit, proto je schopný to myslím potvrdit. Když ex řeknu, že se střídavou péčí nesouhlasím a souhlasila bych s ní pouze za předpokladu, že bude dlouhodobě abstinovat, tak mi odpoví vždy nějakým nesmyslem, třeba že já piju taky (jsem téměř abstinent!), apod., naše debaty nikam nevedou.

Od otce jsem odešla kvůli jeho pití, nekonečným urážkám a kvůli jeho manipulacím a nesmírně komplikované povaze, vše musí být podle něj a tlačí tak dlouho, dokud není po jeho. Syn má strach mu spoustu věcí vůbec říkat, např. mu nesmí říkat, že se mnou se má dobře, nemůže říct nic pozitivního o mém současném příteli, nemůže mu prý vůbec říct, že jsme byli někde na výletě a měli se fajn. Párkrát se odvážil a řekl mu, že se měl se mnou hezky a ex ho seřval a opakovaně mu vyčítal, že teda se tím vlastního otce vzdal atd.
Můžu požadovat psychologický posudek nás všech? Zkoumá vůbec ospod nebo někdo, jestli dítě nemluví pod nátlakem nebo jestli není manipulováno? Přihlíží se na celkovou situaci? Zkoumá soud vůbec něco nebo pokud syn řekne, že se střídavou péčí souhlasí, pak je rozhodnuto?

Případně neznáte opravdu dobrého právníka, který by s tím pomohl? V noci kvůli tomu nespím, neudělám nic v práci atd. Děkuju

Odpovědět
Průběh diskuze (15 názorů)
Téma: Ex manipulátor a střídavá péče Domikaa 6.9.2017 9:34
*Re: Ex manipulátor a střídavá péče Li. 6.9.2017 10:17
**Re: Ex manipulátor a střídavá péče Ráchel, 3 děti 6.9.2017 20:24
***Re: Ex manipulátor a střídavá péče Li. 7.9.2017 9:35
*Re: Ex manipulátor a střídavá péče kambala pláááckááá 6.9.2017 10:35
*Re: Ex manipulátor a střídavá péče Koulička M 6.9.2017 12:54
*Re: Ex manipulátor a střídavá péče Veronika Tulef 6.9.2017 17:32
**Re: Ex manipulátor a střídavá péče Lída+4 6.9.2017 17:41
**Re: Ex manipulátor a střídavá péče culík +1 6.9.2017 18:21
**Re: Ex manipulátor a střídavá péče Litevská...krychle 6.9.2017 18:43
*Re: Ex manipulátor a střídavá péče Veronika Tulef 6.9.2017 17:32
**Re: Ex manipulátor a střídavá péče 00 6.9.2017 20:11
*Re: Ex manipulátor a střídavá péče Tragika 6.9.2017 21:51
**Re: Ex manipulátor a střídavá péče Domikaa 7.9.2017 9:10
***Re: Ex manipulátor a střídavá péče Tragika 7.9.2017 13:14

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.