| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Zpracování a skladování potravin

13.9.2019 23:53:02 Hanka 75

Re: sušení šípků a čaj

při pokojové teplotě se to myslím dá, ale trvá to déle, sušila jsem jen nad topením a nikdy mi nezplesnivěly, ale úplně nejlepší to asi není, protože to trvá dlouho
šípkový čaj milujeme, celá rodina, i děti a doporučuji s medem
my děláme tak (a takový ho milujeme), že zaliji šípky vroucí vodou a povařím (co nejkratší dobu, půl minuty, minutu..) a jak to jde poštouchám štouchadlem na brambory, (vařím, jen tak dlouho dokud už jdou rozmělnit), pak ještě chvilku nechám vařit, scedím přes cedník kvůli chloupkům a schladím přidáním studené vody pod cca 70-75 st. (aby se naničil vitamín C - proto i co nejkratší dobu vařím a zalévám vroucí vodou, neb mi přijde, že tak ušetřím šípky lépe vystavení teploty nad těch cca 75 st.) To si prosím dohledej při jaké teplotě se ničí vitamín C, já to nevím zcela přesně, tak at nemystifikuji.
Pokud možno ihned děám druhou várku, opět zaliji horkou vodou, prmíchám event. ještě poštouchám, sliji.. někdy dělám i třetí.
Nevím, zda to děláme takto dobře kvůli chloupkům, zda to něčemu neškodí, ale nikde jsem se nedočeetla, nedoptala, jak to je a chuť z těch rozmělněných a nebo jen celých namočených a povařených se nedá srovnat. Ten "náš" je plný šípkové chuti a všicni ho milujeme. Lze udělat stejně dobrý i z čerstvých, tak doporučuji nečekat až uschnou (a možná se to při pokojové teplotě nepovede) a užívat si šípkový čaj :-) nejlépe s medem, ten ho opravdu skvěle dochutí
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Téma: Sušení šípků a čaj holkamodroočka 13.9.2019 17:55
*Re: sušení šípků a čaj Inka ..|-.|-.-|.- 13.9.2019 18:0
*Re: sušení šípků a čaj magrata1 13.9.2019 21:10
**Re: sušení šípků a čaj holkamodroočka 13.9.2019 22:22
*Re: sušení šípků a čaj Hanka 75 13.9.2019 23:53
**Re: sušení šípků a čaj Hanka 75 13.9.2019 23:55
*Re: sušení šípků a čaj Girili 14.9.2019 10:13

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.