| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Střední školy

2.6.2020 16:45:43 Delissa

Volba střední školy

Potrebujem poradiť, ktorú školu by ste zvolili.
U nás na Slovensku zrušili prijímačky na stredné školy a základným kritériom na
prijatie sa stal prospech z konca ôsmeho ročníka a z polroku deviateho. Body sa
potom prepočítavali podľa rôznych vzorcov, to je nepodstatné.
Syn je deviatak, hlásil sa na dve školy, kde sa overujú predpoklady na štúdium ( ktoré sa kvôli korone neoverovali ) a na dve obyčajné stredné školy.
Je športovec, nie je nijako vyhranený, nie je vyslovene študijný typ, ale v testoch z poradne mu vyšli vysoké predpoklady na štúdium.
Hlásil sa na športové gymnázium, bilinguálne anglické gymnázium a na dve klasické 4-ročné sídliskové gymnáziá, ničím nešpecifické ani ničím nevynikajúce.
Prospech mal na polroku 2 dvojky, v ôsmej triede však nemal dobrý prospech, mal trojku z matiky a dosť dvojek. Inak počas celého druhého stupňa samé jednotky, sem tam dvojka. Keď treba, vie sa naučiť aj zabrať.
A stalo sa, že ho neprijali na žiadnu školu, bol dosť hlboko pod čiarou, väčšinou prijali samých jednotkárov. Tak som rýchlo zháňala, kde by mohol nastúpiť. Našla som súkromné športové gymnázium, na ktoré mám dobré referencie, školné je v pohode, už sa vybavuje prijatie. No a teraz mi volali z jedného z tých 4-ročných gymnázií, že ho prijmú na základe odvolania. Treba sa ale rozhodnúť rýchlo.
Súkromné gymnázium máme na druhom konci mesta, dochádzanie asi hodinu. Po doštudovaní by mal základnú trénerskú licenciu.
Obyčajné gymnázium má dobrú úroveň, s uvoľňovaním kvôli športu vraj nerobia problémy. Aj tak má tréningy večer, takže by nejaké extra úľavy nepotreboval.
Obidve možnosti sa mi zdajú dobré.
Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Téma: Volba střední školy Delissa 2.6.2020 16:45
*Re: Voľba strednej školy Lada2 2.6.2020 16:48
*Re: Voľba strednej školy Vranice 2.6.2020 17:28
*Re: Voľba strednej školy ...neviditelná... 2.6.2020 18:3
**Re: Voľba strednej školy Delissa 2.6.2020 18:54
***Re: Voľba strednej školy Vranice 2.6.2020 19:13
***Re: Voľba strednej školy Ropucha + 2 2.6.2020 23:20
*Re: Voľba strednej školy Monika 2.6.2020 18:6
*Re: Voľba strednej školy 1kulička 2.6.2020 19:51
*Re: Voľba strednej školy ...neviditelná... 2.6.2020 19:55
*Re: Voľba strednej školy Simeona+3 2.6.2020 22:39
*Re: Voľba strednej školy Ropucha + 2 2.6.2020 23:10
*Re: Volba střední školy Delissa 3.6.2020 9:30

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.