Stáňo, manžel říká, že kdyby to byla průmyslovka v Brně, tak ano, pokud v Ostravě, tak ne. Rozdíl mezi gymplákama a průmyslovákama na vejšce byl v tom, že průmyslováci už uměli ty specializované věci a měli "našprtáno" věci k té elektrice a nebyli tím zaskočení. Na průmce se učili pak hodně praktické věci, takže na VŠ když došlo na teoretické nebo nesouvisející předměty, tak se průmyslovákům moc nezamlouvalo. Lidi z gymplu měli větší motivaci dokončit VŠ, aby měli nějaké zaměření, se SŠ prumkou se dalo jít do práce. Je otázka, do kterého ročníku by tam nastupoval a jestli by musel dohánět laborky atd.
Za mě - já bych byla pro průmyslovku - než ho ten gympl otráví... náš junior jede vlastně stále obecné vzdělávání a "ty dějepisy" ho děsně nebaví a považuje je za ztrátu času. Loni měl i úlety jako že už do školy nechce chodit a že by raději šel pracovat.
Co se příjmaček atd týče - obecně z průmyslovky na VŠ musel mít člověk lepší známky než z gymplu - ledaže se jednalo právě o průmyslovku z oboru.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.