| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Filmy

30.1.2022 21:43:42 Palac + 1

Dokument The Beatles: Get Back

Je tu někdo podobně postižený jako já?

Ten dokument má 6 hodin, vydržela bych to průběžně i 20, 30...

Beatles už skoro neposlouchám, jen si je občas zpívám a brnkám na kytaru. Přesto je to srdeční záležitost. Na gymplu mě uhranuli, horko těžko jsem v zapadlých Sudetech sháněla jejich alba, půjčovala si z knihovny kazety, odposlouchávala texty, díky nim se asi naučila obstojně základy angličtiny.

Pídila jsem se po každém zdroji informací o nich, tenkrát to šlo dost těžko. Lennon mě fascinoval - asi nejvíc z nich, v největším návalu puberty jsem měla dojem, že jen no by mi rozuměl, že byl hlubokej a temnej jako já ~t~~t~~t~

V tématech maturitní slohovky bylo jedno z témat "Dialog s či monolog k již zesnulé osobě". Psala jsem monolog k Lennonovi a dostala za jedna - psala jsem to s vášní - měla jsem k němu intenzivní ambivalentí komplikovanej vztah jako k někomu blízkýmu - rozčiloval mě i přitahoval zároveň. Psala jsem jedním tahem a přesně jsem věděla, co na něj chci vykřičet.

Pořád jsem bájila, jak se mu víc přiblížit, víc ho poznat, kde bych mohla najít nějaký další knížky, fotky... Jak víc poznat vzájemný vztahy mezi ostatními členy atd atd.

Ani ve snu by mě nenapadlo, že se dočkám něčeho, jako je tenhle dokument. Petru Jacksonovi se podařilo něco neuveřitelnýho. Ta audiovizuální kvalita je tak obrovská, že jsme měla dojem, že se koukám na svoje kolegy z práce při práci... Jako by to bylo teď. Délka dokumentu umožňuje zahrnout i spoustu rutinních situací, slepých uliček, únavy vyhoření - jako by se to odehrávalo teď. Jako byste tam byli s nimi. A přitom víte, že to jsou přes 50 let starý záběry, víte, kdo kdy umře, co ho čeká.... Trochu jsem měla pocit, že cestuju časem.

A hodilo mě to to hrozný nostalgie. Přitom tam je spousta vtipných momentů.


je tu někdo podobně postižený/á? S kým bych to mohla probrat?

Osobně si si myslím, že kdo nemá k Betales silný vztah, je pro něj ten dokument nekoukatelnej.

I když třeba to zachycení celýho zrodu písně Get Back - od prvotního Paulova nápadu až po finální rooftop performance je fascinující. Nebo jsme nevěděla, že to původně měla být aktivistická píseň ironizující tehdejší britské politiky, kteří brojili proti imigrantům.

Odpovědět
Průběh diskuze (16 názorů)
Téma: Dokument The Beatles: Get Back Palac + 1 30.1.2022 21:43
*Re: Dokument The Beatles: Get Back Rigel 30.1.2022 21:47
**Re: Dokument The Beatles: Get Back Palac + 1 30.1.2022 21:56
***Re: Dokument The Beatles: Get Back Rigel 31.1.2022 19:28
*Re: Dokument The Beatles: Get Back Beat 30.1.2022 22:32
**Re: Dokument The Beatles: Get Back Palac + 1 30.1.2022 22:38
**Re: Dokument The Beatles: Get Back 77kraska 31.1.2022 17:7
*Re: Dokument The Beatles: Get Back Rozalie 30.1.2022 22:34
**Re: Dokument The Beatles: Get Back Palac + 1 30.1.2022 22:39
***Re: Dokument The Beatles: Get Back Rozalie 30.1.2022 22:40
*Re: Dokument The Beatles: Get Back libik 30.1.2022 22:35
**Re: Dokument The Beatles: Get Back Palac + 1 30.1.2022 22:41
***Re: Dokument The Beatles: Get Back Rodinová 30.1.2022 22:46
****Re: Dokument The Beatles: Get Ba... Rodinová 30.1.2022 22:46
*****Re: Dokument The Beatles: Get ... Palac + 1 30.1.2022 22:47
******Re: Dokument The Beatles: Ge... Rodinová 30.1.2022 22:49

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.