| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : únor 2009

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Chcete medvěda nebo panenku Mášu?

Zkuste štěstí v soutěži s filmem Máša a medvěd, který můžete vidět v kinech od 17.9.2020.

  (?)
 Názory 110 z 45132  [Dalších 45122 >>]
nellys + 3 84720
11.9.2015 13:27:29
Miri, i Marečkovi se ve škole zatím líbí, tak snad mu to co nejdýl vydrží. Jen to vstávání mu dává zabrat, ráno je vždy protivný jak... Maximkovi, to problém nedělá. zatím Marečka ve družině vyzvedávám, ale až bude hotová rekonstrukce školky (asi v půlce října) bude chodit sám a potkáme se až ve školce, je to kousek,ale zatím nechci aby tam chodil sám, všude plno aut, materiálu apod.
Miri+L&M&K 53516
10.9.2015 10:13:08
Tak u nás se Lukymu ve škole zalíbilo, chodí odtud nadšený. Úkoly se snaží dělat precizně, ponejlépe aby to vypadalo jak předloha. Bambula si i počítá čárky na mrkvi, aby to bylo stejný ~t~ Jsem mu samozřejmě řekla, že to nemusí. No je takovej pečlivka. Má tam dva kamarády, na chodbě se potkává s nejkámošem ze školky. Včera byli s družinou venku, tak tam se taky viděli. Akorát je vidět, že je víc unavenej. Jak po obědě neni žádný odpočinek. K tomu 2x týdně fotbal+1x zápas.
Ve škole maji devět hodin ČJ a po jedné hodině VV, PČ, HV. 2x Prv, 3x Tv, 4x M.
Anetka to určitě zvládne, stejně budou mít zatím jen ty základy, když ještě neumí číst ani psát. Luky bude chodit na kroužek až od druhé třídy, i když můžou i nyní. Ale to je spíš formou hraní a vím od jiných, že se tam stejně nic nenaučí. Marťa taky chodíl v druhé a nyní ve třetí už maji AJ 3hodiny týdně. Tak alespoň nějaké základy má.
Nellys, tak to je super, že jste nemuseli nic kupovat. ~R^ U nás dostali ještě 400Kč na prvňáčka a učitelka prý nakoupila věci už na příští rok. Tak jsem na to zvědavá.
U nás jsme se konečně ustálili na jednom spaní denně, takže máme konečně režim vytvořenej ~b~ Spát chodí kolem poledne, na dvě až dvě a půl hodiny. Večer v půl deváté a v sedm budík. Akorát nyní odbouráváme noční kojení...tak uvidíme jak to půjde. Dnes druhý den.
Ještě chodím klukům naproti, ale od příštího týdne budou chodit sami, když bude třeba hnusně apod.
Páji, tak super, že se klukům líbí a že jste se zabydleli. Už máte nějak vyřešené návštěvy u táty? A jak to kluci snáší, že není táta s vámi?
Pája (Vojtíšek 09+Honza11) 83902
7.9.2015 10:40:30
Neli - spali jsme tam včera poprvé. Kluci byli o víkendu v Ově a my převáželi zbytek věcí - mám tolik kilometrů v nohách, že budu brzy šlang. :-) To víš 3 patro bez výtahu. :-)Ale jinak jsou kluci z nové školky nadšeni a doufám, že jim to vydrží - i mi se učitelky líbí. Normálně jak pro ně přijdu tak nevidím žádné běhání po místnosti a tak. Vojta si většinou hraje a Honzík tvoří - to taky dříve nebylo.
nellys + 3 84720
4.9.2015 12:33:12
Páji, no budem muset, zatím je to takové divoké, navíc tu máme tento týden pouť. Snad si to brzy sedne. super, že se klukům v nové školce líbí, a jak se bydlí?
Pája (Vojtíšek 09+Honza11) 83902
4.9.2015 9:22:22
Neli - však teď na ten režim najedete. :-)

U nás jsou kluci nadšeni z nové skolky, tak jsem ráda - i paní učitelky jsou sto a jeden z minula. :-)
nellys + 3 84720
2.9.2015 10:27:16
Jo a Miri, normálně jsem byla jak opařená včera, nepotřebujem dokupovat vůbec nic, jen obaly na sešity, dostali úplně vše. zlatý naše zastupitelstvo, vážně. Akorát musíme koupit nový papuče, protože musí mít bílou podrážku, takže papuče za 300 k ničemu~8~
nellys + 3 84720
2.9.2015 10:23:11
Mish, jako matka mám pocit, že mě dojme snad i reklama na plíny~j~
Ale jinak, první den v pohodě, Mareček se těšil, paní učitelka vypadá v pohodě, tak snad to bude dobré. akorát to vstávání nás asi zabije, Maja je ráno protivnej jak ... jedinej komu to nedělá problém je Maxík, to je ranní ptáče a běžně vstává kolem 6. A ta organizace kolem, jeden ve škole, druhej ve školce a k tomu mimino bez režimu. Kdy si ho taky měla vytvořit, když se pořád musí přizpůsobovat klukům~d~. No snad se to brzy zajede
Mishula 130062
1.9.2015 21:21:00
Neuvěřitelný, že naše miminka jsou školáci! Ráno jsem zamáčkla slzu hned před školou, jako matka jsem nějaká labilnější ~:-D Myslím, že u nás se to vydařilo, Anetka byla fakt natěšená snad od půlky srpna. Ráno na ní byla trochu znát nervozita, rozplakala se hned jak otevřela oči (že nestihla dodělat obrázek kamarádce), ale pak už pohodička, nadšení. Paní učitelka 45+ a moc sympatická, myslím, že bude skvělá. Aňulda zabrala druhou lavici u okna, k uličce (sedí s holčičkou, co je levák). Jedno dítko po druhém se představilo, paní učitelka je přivítala. Za 45 minut bylo po všem, zítra už jdou na dvě hodinky a už bez rodičů. Bez odmlouvání šla spát včas, úplně na ní bylo vidět, jak už chce být zase vyspinkaná a jít do té školy ~:-D Dneska si dokonce posteskla, že ji mrzí, že se ještě neučili. Tak to chci vidět, jak dlouho ji ta touha po poznání bude držet ~:-D Týdně budou mít osm hodin češtiny (aby ne, když se jinak nemůžou odpíchnout :-)) a angličtinu, 2x matiku v angličtině a pracovko - výtvarku v angličtině. Snad to zvládne, jako jedna z mála na AJ v mš nechodila.
Družina se nás netýká, když jsem na RD, tak jsem ji nehlásila. A na obědy zatím taky chodit nebude, stejně vařím.
Tak tolik od nás z tolik očekávaného dne.
Hodně úspěchů a POHODY všem únorčátkům ~x~
nellys + 3 84720
19.8.2015 15:36:02
Miri, to já právě nevím, co tam všechno bude, loni třeba dostávali i desky na písmenka, předloni ne, tak hold počkám co dostanou a zbytek sjedu během toho prvního týdne dokoupit. A desky na sešity koupíme ve čtvrtek s papučkama
Miri+L&M&K 53516
18.8.2015 16:59:14
Tak to jo ~t~ No máš pravdu, že na tělocvik je bude mít třeba 20x, protože pak budou chodit i ven, tak je moc neužije. Ale bačkory má nonstop na noze, tak ty také kupuji lepší. Mám vyzkoušené Befada, protože vydrží a mají i dirky zespodu, tak trochu větrají. Ale teď už Marťa do třetí třídy chce klasický gumáky(jako Crocs), že je tam nosí každý. Jinak jsme se vrátili z donákupu věcí a neměli akorát čtvrtky A3. Jsem to teda celý sečetla a Luky 680Kč, plus věci na cvičení, ručník, mýdlo, šťáva do družiny, starý dospělácký triko jako košili na výtvarku. Taška stála litr a k ní byl zdarma penál, pláštěnka na tašku a sáček na přezůvky.
Marťa nás stál 464Kč a to už nůžky, pravítko apod. měl. Ale vodovky atd. potřeboval nový.
Nellys, a to nekupujete ani desky na sešity, obaly na sešity, desky na písmenka, číslice apod.?
A to jsem schválně vše nakupovala přes internet, aby to bylo nejlevnější, plus nyní dost věcí v akci v Globusu. Třeba desky na sešity atd. nepotřebuje žádný Cars, Angry Birds apod., který jsou jednou tak drahý, než třeba s motivem fotbalu apod. Přitom jsou to taky pěkný desky a klukům se líbí. Ještě měli v akci podložku na stůl mapy za 79,90, tak jsem to Lukymu taky zvala. Marťa má podobnou, s vlajkama, tak je nadšenej ~;)
A blb jsem si vymyslela, že v srpnu zaplatíme družinu najednou za celý rok, tak jsem minulý týden vyplázla tři litry za oba kluky ~8~
 Názory 110 z 45132  [Dalších 45122 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.