| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsem rodila v továrně na děti

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 152 [Dalších 122 >>]
Cockney
  • 
3.2.2005 14:45:46
No uz jsem to asi pochopila.
Cockney
  • 
3.2.2005 14:24:39
No nevim jestli jsem to pochopila dobre, ale jestli ano, tak porodnikum jde o to, ze zeny ktere o sebe dbaji a spravne se stravuji, zadny uzivani standardizovaneho mnozstvi vyzivovych doplnku nepotrebuji, protoze u nich pak pozoruji velkou porodni hmotnost, narozdil u matek, ktere se stravuji u stanku s burtama a kouri, ktere takovy doplnek potrebuji, ale neberou ho protoze na sebe nedbaji.
Ve svem prispevku vlastne popisujes to same, jak jsem to pochopila ja, s tim rozdilem, ze zaver studii, ktere to vzaly v potas je, ze to neni ve vyzivovych doplncich....?

Martin
  • 
3.2.2005 13:34:40
Vliv uzivani vitaminu na porodni vahu plodu je znacne precenevan i odborniky. Kvalitne provedene studie nepotvrdily, zeby uzivani standardizovaneho mnozstvi vitaminu melo vliv na porodni vahu. Studie, ktere na tento fakt poukazovaly byly postavene spatne, protoze se zda, ze dulezitejsi je socoekonomicky stav matek spolu s vlivem koureni...a z logiky veci vyplyva, ze kuracky a socialne slabe matky o sve tehotenstvi tak nedbaji jako ty socialne lepe postavene, nebo ty, ktere v tehotenstvi nekouri a neuzivaji "tehotenske" vitaminy... Takze to nebude ten vliv..
Martin
  • 
3.2.2005 13:34:07
Vliv uzivani vitaminu na porodni vahu plodu je znacne precenevan i odborniky. Kvalitne provedene studie nepotvrdily, zeby uzivani standardizovaneho mnozstvi vitaminu melo vliv na porodni vahu. Studie, ktere na tento fakt poukazovaly byly postavene spatne, protoze se zda, ze dulezitejsi je socoekonomicky stav matek spolu s vlivem koureni...a z logiky veci vyplyva, ze kuracky a socialne slabe matky o sve tehotenstvi tak nedbaji jako ty socialne lepe postavene, nebo ty, ktere v tehotenstvi nekouri a neuzivaji "tehotenske" vitaminy... Takze to nebude ten vliv..
Eva 1 dite
  • 
28.1.2005 21:24:15
Ahoj Kidus!
Vim, ze muj prispevek nic neprinese, ale dostal me docela ten Tvuj. Ziji v zahranici, kde jsem taky uz porodila, tak docela srovnavam a davam za pravdu, ze "nektere" ceske nemocnice presneji porodnice jsou katastrofalni. Ony by tak katastrofalni nebyly, vymenit tam personal, ktery by si sve prace alespon trosku vazil. Je to priserne, co se tady nekdy doctu. Kdyz slysim kolikrat to porodnicke story, tak mi je az z toho zle a nastvana jsem pak jeste tyden :-).
Jinak Tobe a Tve zene preji z celeho srdce, at se miminko narodi zdrave a preji Vam trem hodne stesti!!!!!!!!!
28.1.2005 17:45:03
Hmmm...Reditel asi skutecne nechape, proc si stezujes, kdyz jste to i vlastne s mimi oba prezili. Hruza pomyslet, co by se asi z jeho hlediska muselo stat, aby Tvou stiznost uznal jako opravnenou. Asi jedine, co se s tim da delat, je se pri pristim tehotenstvi obratit na porodnici s lepsi povesti doporucovanou vetsim poctem lidi jako dobra s velmi erudovanym a prijemnym personalem. Jinak me nenapada, ze by slo neco delat. Na rozdil od jinych statu zde neni zavedena moznost si na lekare stezovat a ani soudy nevedi, jak se k nekolika ojedinelym pripadum postavit, viz pan s odstranenou chybnou ledvinou, zeny po operacnim zakroku na mocovem mechyri, ktere ochrnuly atd. Skutecne by bylo dobre se vic zapojit do otravovani poslance, ktery ma na starosti zdravotnictvi a donutit ho k zamysleni na celou situaci. Ale vidim to na hoooodne dlouho.
  • 
28.1.2005 17:38:35
Chtěl jsem napsat nějakou "velkou" myšlenku o tom, jak člověku změní pohled na svět obava o zdraví nebo dokonce život někoho blízkého, ale Vám to popisovat nemusím a ti ostatní by mi možná ani nevěřili. :-) Doufám jen, že u Vás nakonec všechno dobře dopadlo a přeji Vám také hodně zdraví a radosti z ratolestí!
Soňa
  • 
28.1.2005 13:18:45
Když jsem vysela při porodu nohama ve třmenech a hlavou níže než zadek, tak ti můžu říci, že mě ta Vltava byla docela ukradená. Já bych tam už rodit nešla.Už kvůli lidem, kteří chtějí zaplatit předem, aniž by vykonali pro ženu nějakou sližbu.
28.1.2005 11:31:41
To je mi vás opravdu líto,já nejsem diabetička,ale mám nemocné srdce,od 28 týdne těhotenství jsem co 14 dní dojížděla do Prahy k Apolynáři na kontrolu(bydlím v Příbami,to je 63km).Jezdila jsem autobusem v čerenci a srpnu,kolikrát jsem si ani neměla kam sednout,že by existovali lidé,kteří by mě pustili sednout,klidně mě s tím velkým pupkem nechali stát. V nemocnici mi napsali prášky a doporučili porod u nich,myslela jsem si,že mě týden před porodem přijmou,ale trochu jsem se zlepšila tak mi řekli,že se budu muset při kontrakcích dopravit do porodnice sama,nepředstavitelné.Kamarádka mi doporučila porodnici v Hořovicích,perfektní volba.Zde jsem porodila přirozenou cestou a pod dohledem holčičku 3600 a 51cm,klidně si to zase zopakuji,je tam skvělá péče i přístup k rodičkám,není tu vidět jediná nepříjemná sestra,můžu vřele doporučit.Přeji vám pro příště lepší porodnici a pocit z porodu.S pozdravem Andrea
Dašula
28.1.2005 9:52:32
Děkuji za pochopení. Možná je to proto,že jsem musela své ego mockrát potlačit a dát se všanc doktorům,když mi můj osmiměsíční syn onemocněl virovým zánětem mozku a já s ním strávila x měsíců v nemocnici. Kdo nezažil podmínky,kdy je několik měsíců zavřený na oddělení bez možnosti jít ani na procházku,kdy se bojí o dítě a honí doktory,aby se alespoň něco dozvěděl,protože oni také nic nevědí,nebo mlží,jako ve vašem případě,nedokáže si vážit a užít si tu chvíli zrození zdravého dítěte bez toho,aby na tom hledal nedostatky.
Přeji hodně zdraví vašim dvojčátkům.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 152 [Dalších 122 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.