| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Veřejně prospěšné práce

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 56 [Dalších 16 >>]
Xantipa
  • 
18.6.2005 21:27:16
já pořád váhám, zda si sušičku pořídit nebo ne. Opravdu vysuší prádlo - prané na 30 - stejně? Protože takhle peru třeba bavlněná trička /která se po usušení na šňůře stejně musí vyžehlit/ i trička ze směs. materiálu /která se naopak žehlit nemusí/. Že prý také víc "žere" a sežere víc energie než to žehlení. Pak by mě zajímalo, jestli je třeba lepší pračka se sušičkou dohromady, nebo každé zvlášť. Jestli v sušičce může zůstat usušené prádlo nějakou dobu a zase se nezmuchlá.
Napíše někdo?
JaninaH
18.6.2005 21:02:59
Deniso, plně s tebou souhlasím.
  • 
18.6.2005 20:44:12
Zaráží mě, že tady ještě nikdo nenapsal, jak se zbavit protivného skládání párů ponožek. U nás jsme si pořídili pro každého člena rodiny jeden prádelní košík, do kterého dáváme ponožky a spodní prádlo. Funguje to výborně, v koši pár snáz najdete a když se pere v pračce jen jedna, tak na tu druhou prostě v košíku počká. Navíc si každý tím pádem kompletuje své ponožky, což tak nerozčiluje.
Betka
18.6.2005 19:28:24
A.
musím se přiznat že to chápu. Dokonce jsme jendou přemýšlela jak to dělají doktorky se zavedenou praxí, nenapadalo mě jak to řešit, protože nechat ordinaci 3 roky ležet ladem, to, mi nepřišlo jako dobrý nápad. Ostatně můj manžel by to bral všema desti být na mateřské a já bych klidně pracovala jenže bohužel vydělává víc než já, ale být to nastejno, tak to asi je asi doma on. A máš pravdu šťastná máma - šťastné dítě. Madlenku miluju,ale prostě pracovat potřebuju (jsme už taková), tak dělám po nocích a jeden den týdnu kdy je manžel doma. A funguje to dobře a já jsme spokojená a Madla je nejspokojenější batlole širokodaleko.
A z těch co to odsuzují si nic nedělej.

Maceško,
už jsme se moc těšila až "nahlédnu" do vaší rodiny :-) Jako pravidelnou čtenářku mě článek moc pohladil po duši. Máš můj obdiv. A tu zrušenou místnůstku na prádlo tu bych tůze záviděla, u nás je to jako všude. V létě je prádlo venku a zimě všude, takže se děším nečekaných návštěv, ketré se musí prodírat mokrým prádlem. Já mám na prádlo úchylku, NENEÁVIDÍ uklízet vyžehlené prádlo do skříně!!! Ale je fakt že ani to ostatní nemusím, jen když jsme byla těhotná a prala a žehlila na miminko tak to jsme milovala :-)
Pevné nervy s bogišema a klid v duši :-)

Kačenka
A.+dcera 03/04
  • 
18.6.2005 18:11:48
Vysvětlení podám ráda. Nedávno zesnulý prof.Dr.Matějček publikoval myšlenku asi tohoto znění:"Spokojená matka, spokojené dítě".
Takže pokud by byla matka, která nepracuje, nešťastná, nebude šťastné ani její dítě.
Nemysli si,že jsem to neprobírala ze všech stran, pozpátku i naruby,ale jinak jsem to nedokázala zařídit.
Stala jsem se matkou v pozdním věku a za pomocí moderních reprodukčních metod, po 10 letech marného úsilí.Pomalu jsem se smiřovala s tím, že mi dítě dopřáno nebude,a abych si nepřipada na světě "zbytečně", vrhla jsem se do zaměstnání, které mi vždy bylo koníčkem. Od školního věku jsem chtěla dělat své nynější povolání a podřídila jsem tomu vždy veškeré své možné úsilí a pohodlí. Zabývám se medicínou a před několika málo lety jsem si vybudovala soukromou praxi, které jsem se opravdu intenzivně věnovala. Lidé-klienti to dokázali ocenit- mají mě rádi, já je též, klientela se postupně rozrostla do možného maxima. V práci jsem se skutečně našla.
Prakticky od početí jsem celorepublikově a intenzivně sháněla za sebe zástup, nabízela jsem i byt k pronájmu, ale do porodu se mi nepřihlásila "ani noha". Měla jsem z toho "těžkou hlavu", neboť jsem za chod té ordinace cítila obrovskou zodpovědnost- za pacienty i personál, která se prolínala se zodpovědností za vlastní nenarozené dítě. Měla jsem naštěstí naprosto bezproblémové těhotenství, takže jsem mohla pracovat až do porodu. To byla obrovská výhoda, neboť kolega, který nad rámec svého vlastního zaměstnání mě zastupoval po večerech a sobotách, mohl jen na 6 týdnů.
Zbývalo pak jediné / a to bych bývala použila, kdyby nebylo dítě zdravé a potřebovalo intenzivní nebo zvláštní péči/ - ordinaci prodat. Ale říkala jsem si, co budu pak dělat... "Mateřská" končí za 3-4 roky a já mám do důchodu ještě možná 25 let. A bez práce bych být nedokázala. Nastoupit do nemocnice znamená přijmout automaticky závazek nočních a víkendových služeb a času na dítě bych pak měla ještě mnohem méně.
Mateřské jsem se musela tedy vzdát, na sociálce nechápali a ani nevěděli, jak to zařídit.
Někteří lidé mě i podsouvali, že jsem měla určitě nějakou protekci, když N E M U S Í M být na mateřské. Ani nevíš, jak jsem v tuto chvíli "záviděla" všem ženám -matkám v zaměstnaneckém poměru. Ty oznámí a jdou....
Prosila jsem i manžela, aby zůstal na mateřské on, ale ten se bál o své též pracně vybojované místo v zaměstnání.
Asi se Ti to všechno může zdát absurdní, ale je to tak. Nevím jakou profesi máš Ty, ostatně docela by mě zajímal názor žen, které řešily podobný problém, jak se k němu postavily.
Já znám v republice asi 3 kolegyně, které se zachovaly naprosto stejně, jen hlídání neměly tak perfektní jako já. To, že dodneška kojím ,je možná důkazem toho, že jsem sice strašně unavená, ale štastná a spokojená matka.
P.S. Vážím si toho, žes požádala o vysvětlení a hned jsi mě neodsoudila na pranýř /takových lidí také nebylo v mém okolí málo/.
Lucie
  • 
18.6.2005 17:38:06
Vsem co bojuji se zehlenim kosil vrele doporucuji poridit si susicku, sice budete muset investovat, ale usetrite si spoustu casu a nervu. Na susicce se da zapnout knoflik s preskrtnutou zehlickou a spolehlive to "vyfouka" dokonce i kosile do nezmackane podoby. Ja uz sem nezehlila tri roky, to mi zavidite, co?
18.6.2005 16:10:12
A., nejsi zdaleka první matka, která říká, že hodně usilovala o dítě, ale odešla do práce hned po šestinedělí a já se přiznám, že to pořád nechápu. Kdybys mi to dokázala nějak vysvětlit, budu ráda.
Denisa
  • 
18.6.2005 15:46:25
Mecháčku, s tebou naprosto souhlasím, vím jaký přístup mají k práci puberťáci. Proč finančně neocenit výkopové či stavební práce, generální úklid apod. Ale co píše Terreza, platit dětem za to že sklidí ze stolu, naloží myčku, uklidí si po sobě, no to mi příde na hlavu padlé a silně nevýchovné. Přirovnání s chozením do práce obstojí u tvých příkladů, ale u tohodle? Já taky chodím do práce pro penízky, ale doma mi nikdo nezaplatí, že si po sobě uklidím svůj binec. Jak bude asi vypadat domácnost těchto dětí až dospějí a nikdo jim za domácí práci nezaplatí.
A+dcera 03/04
  • 
18.6.2005 14:15:36
Milá Maceško,
čtu pravidelně Tvé příspěvky. Nelze než Tě velmi obdivovat.
Taky jsem si přála velkou rodinu,ale nepodařilo se. Po mnoha letech máme krásnou holčičku, od jejích 6 týdnů chodím na plný úvazek do práce, kojím, mám paní na hlídání. Té práce jsem se z mnoha důvodů nemohla vzdát / a důvody finanční opravdu nehrály roli/.Práci mám náročnou, a tak kromě ní, dcery a domácnosti nic jiného nestíhám. A to mi hodně pomáhá manžel. Cítím velkou radost, že máme dítě a ještě větší úúúúúnavu!
Proto Tě bezmezně obdivuji, jak to máš všechno promyšlené, zorganizované, zkrátka bydlí u Vás LÁSKA a klape Vám to!!!
Máš čas čistě jen na sebe? A jestli ano, jak to děláš? Já jsem se na sebe úplně "vykašlala", mám sebe v pomyslném žebříčku hodně hluboko. A není to dobře, říkají psychologové a i já to cítím...
Zdravím Tě a o b d i v u j i.....
  • 
18.6.2005 12:03:39
Dobrý, jako bych to viděl u Vás na vlastní oči. S těmi domácími pracemi máš recht, my jsme došli k podobnému závěru a je to asi logické. Oponenty, tvrdící že děti mají pracovat doma z povinnosti a tudíž bez nároku na honorář, bych ponechal s dospívající mládeží tak měsíc o samotě, ať si to také vyzkouší. A kromě toho - já přeci chodím do práce také výhradně kvůli výdělku, tak co je na tom špatného ? Využíváme jejich silový a energetický potenciál nejen doma (např. nevím, jak bych si bez kluků poradil, když se nám jednou vyvalila revizní odpadní šachta, nebo jak bych zvládl nový přívod ke studni - to byly fakt hodně těžce vydělané peníze), u nás se to navíc kombinuje s brigádami, které klukům střídavě "dohazuje" žena v rámci své práce. Brblají, pravda, ale neodmítnou a celkem slušně si vylepšují měsíční rozpočet. Takže já to chválím a plně podporuji.

Ahoj Mecháček
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 56 [Dalších 16 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.