| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nákup výbavy a oblečení

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 120 [Dalších 80 >>]
Eva K
  • 
10.11.2005 16:23:45
To C&A můžu taky potvrdit, měli tam hezké věci. Koupili jsme tam spací pytel a je skvělý. Eva
Eva K
  • 
10.11.2005 16:09:29
Souhlasím s tebou. Nakupuji v akcích v krámech nebo v sekáčích. A nepotřebuji mít přetíkající šatník. Spíš mám obavu, že vietnamské zboží již proniká i do solidních obchodů a pokud to tam nesmrdí jako na tržnici, tak to můžu poznat až při nošení (např. v tričkách se pekelně potím). Je otázka, zda nanárodní značky nepoužívají Čínu jako levnou výrobnu svého zboží, zda využíjí jen pracovní sílu a pohlídají si kvalitu materiálu, nebo zda je to opravdu jen šunt..
Eva
susan
  • 
10.11.2005 15:55:49
Promiň, ale to co jsi napsala, je pěkná blbost. Vietnamci prodávají vyloženě "šmejdy". Nejen, že oblečení se po několika vyprání úplně zničí, ale i kvalita látky je většinou mizerná. Navíc není nikdy jistý původ, takže se může stát, že novorozeněti koupíš obleček, který je z bavlny, která je plná jedovatých látek, které jsou u nás zakázané (pesticidy, barviva). Už jenom představa jak oblečení z tržnice smrdí!
Značkové oblečení bývá velice kvalitní, což dokazuje i to, že se často prodává v sekáčích a vypadá pořád skoro jako nové, i když už bylo nošené. Babička jednou synovi koupila punčocháčky u Vietnamců a po jednom vyprání byly úplně sežmolkované a navíc ten materiál byla jakási umělina. To bylo taky naposled, co měl malý něco z tržnice.
Pokud se někdo vymlouvá, že na kvalitní věci nemá peníze, tak to nechápu, protože nové značkové věci bývají po sezóně ve výprodejích za 50 % a nebo jsou v sekáčích za dobrou cenu. Navíc věci z tržnice často po jednom dítěti vyhodíte, ale kvalitní věci vydrží klidně i na 3 děti.
Milada.
9.11.2005 22:13:53
Juu,

teb web neznam, peknej! Ale v ty 140 uz trika nemaj :-(
Hanka,2 holčičky
  • 
9.11.2005 21:50:22
Dobré oblečky na mimča i batolata nabízí česká firma Tenax.www.tenax.cz.Pár kousků vlastníme.
A já osobně jsem naprosto spokojená s už uvedenou značkou Prince Oliver.Už první dcerka měla pár bodýček této značky a druhá je podědila a ještě budu dokupovat.Máme teď v oběhu 4 jejich body a úplně mi to stačí.Po usušení stačí jen složit,ani se nemačkají.Krásně drží tvar,nikdy se mi nestalo,že by povolil šev nebo patent.
A mají i netovou adresu(www.princeoliver.cz),když zaplatíte převodem z účtu,poštovné je jen 40 Kč(už je to vyzkoušené,je to spolehlivý obchod),věci mají levnější než v kamenných obchodech.
Bulik
9.11.2005 21:21:26
Mám tip na výborného českého výrobce dětského oblečení, který používá zásadně české látky a české barvy, navíc jejich věci jsou opravdu šik, vydrží a jsou hezké. Dělají různé kolekce, věci se dají hodně kombinovat, ladí spolu navzájem a přitom to není ten typický bílo-modro-růžový miminkovský styl. Jsou bohužel mírně dražší - bodíčko tak 180-200 Kč, ale mám vyzkoušeno, že vydrží, nevytahá se, nezapere. Firma se jmenuje Jopess a je z Ostrožské Nové Vsi (okres Uh. Hradiště), ale bohužel má naprosto nefunkční web www.jopess.cz, takže se bez pomoci telefonu nedá zjistit, kam dodávají. Svůj obchod mají v Uh. Hradišti.

A k té debatě sekáč X Vietnamec se stavím jednoznačně na stranu sekáčů. Tisíckrát radši koupím v sekáči anglické nošené zboží než u Vietnamce nové, formaldehydem prosáklé, které po dvou vypráních můžu hodit do koše, jak se vytahá. Tzv. "nadoma" jsme pro miminko nejradši stejně používali zděděné české oblečky po mně a manželovi, po vyvaření vypadaly nejlíp.
Tereza
  • 
9.11.2005 12:09:33
na Palmovce jsem byla v pondělí, je tam moc příjemná paní prodavačka, ale nic jsem nekoupila. Moje normální velikost je 38, těhu oblečení ve velikosti 38 je jak na obra, zkoušela mi 36, taky obrovské a nakonec jsem skončila na 32, ale nic pěkného (nesmím do práce džíny a manžestr byl růžový, švestkový a takové divné barvy). Nakonec jsem si včera koupila dříny v prodejně Fanny (Sokolská ul. u IPPavlova). Stály 1500 a budu je mít jen po práci a podle nich si budu muset něco ušít. Jsou pod bříško a mají pružný lem. Jo a na té Palmovce mají i krásné věci na miminka.
9.11.2005 12:08:12
Záleží na dítěti a na podmínkách...Já jsem dupačky a overálky neměla žádný, nesnáším je....Měla jsem bavlněný kalhotky a bodýčka, měla jsem toho hodně, ale převlíkala jsem kluky jen proto, abyaspoň něco využili, aby měli občas na sobě něco novýho..Jinak nikdy neublinkli, nikdy nic nepročůrali, prostě ty věci byly pořád čistý.....Navíc mám sušičku, takže prakticky by na mě byly i ty troje dupačky až moc....
míša + 1x 9 měsíců
  • 
9.11.2005 11:50:05
Ty troje dupačky a 4 trička mi přijdou až legrační; já měla mimi s refluxem a těch dupaček (pokud nemělo zůstat v poblinkaných) jsem potřebovala na den tak devět, s kabátky to bylo podobné!!!
A co když není velká vana, ale sprchový kout bez vytápění a mimčo se narodí v zimě? Pro tento případ poznámka: pozor na to, jakou vaničku kupujete: minimum by měla být 35 litrů, protože menší máte tak do půl roku a šlus (stalo se nám).

S tou rodičovskou postelí to jde taky asi tak do půl roku, pokud tato postel není na zemi; když začne mimi lézt, postel bez postranic už není bezpečná.
míša + 1x 9 měsíců
  • 
9.11.2005 11:49:05
Ty troje dupačky a 4 trička mi přijdou až legrační; já měla mimi s refluxem a těch dupaček (pokud nemělo zůstat v poblinkaných) jsem potřebovala na den tak devět, s kabátky to bylo podobné!!!
A co když není velká vana, ale sprchový kout bez vytápění a mimčo se narodí v zimě? Pro tento případ poznámka: pozor na to, jakou vaničku kupujete: minimum by měla být 35 litrů, protože menší máte tak do půl roku a šlus (stalo se nám).

S tou rodičovskou postelí to jde taky asi tak do půl roku, pokud tato postel není na zemi; když začne mimi lézt, postel bez postranic už není bezpečná.
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 120 [Dalších 80 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.