| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Náš život s diabetem

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 64 [Dalších 14 >>]
19.6.2007 22:54:20
Věrko, prosím, můžeš se mi ozvaz na můj e-mail? Díky
19.6.2007 22:52:23
Hned manželovi vyřídím reklamace!!!!
19.6.2007 22:50:40
Myslím si, že tento člověk ví, kde jsou ty pravé hodnoty, protože si prochází těžkou nemocí a na dětech se mu to snad vrácí. Ať dělám cokoli, pro mně je to nejdůležitější, když mně moje děti obejmou a řeknou mi, že mně mají rády. A taky ty jejich jiskřičky v očích, když se jim splní jejich sen.
19.6.2007 22:49:38
Lidko, snad Tě potěší, když Ti napíšu, že manžel má cukrovku od 13-ti let, také se léčil u MUDr. Vávrové, je vynikající jak po odborné tak po lidské stránce. Dnes má můj muž 34 let, máme dvě děti. Žijeme více méně normálně.
Manžel sportuje, jezdí na kole, byli jsme v Norsku na horách i u moře... dá se to, jen musí být ukázněný.
Tak ať je Honzík v pohodě.
Jeni
  • 
19.6.2007 22:41:15
Jakto ze vetsina diabeticek nekoji ? Ja co znam, tak koji vsechny, a ze jich neni malo, toto je prece jako u zdravych zen, nekomu se kojit podari, nekomu ne. Sama jsem kojila 16mesicu.
Deti jsem otestovat nenechala, stejne test ma vypovedni hodnotu pouze asi 18% a zbytek jsou ostatni faktory civilizace, stres, atd. Muzou mit testy pozitivni a diabetes nikdy nedostanou a naopak.
Věrka
  • 
19.6.2007 22:13:53
Pokusím se shrnout můj život s diabetem.DM 1.typu mám od 20.let-tedy už 15let.Přišlo se na něj po zánětu mozkových blan-ten to asi rozjel.Jsem v současné době mámou 2kluků-3r a 1r.Mateřství mi dává neskonale zabrat a udržet glykemky v normě se prakticky nedá.Oba kluky jsem ze všech sil kojila skoro do 1r-většina diabetiček nekojí-různé důvody.Obě těhotenství vysoce rizikové.Oba chlapci jsou testováni na genetické dispozice-dělá se v centrech dia-Praha,Brno... až Ostrava.Krev vezmou oběma rodičům i dítěti.U staršího jsme na výsledky čekali víc než rok,ale je OK.Dispozice nemá.U mladšího jsem se zapojila do mezinárodního projektu-vliv kravského mléka na vznik DM1.Na vyšetření se bere přímo pupečníková krev.do 14dnů jsme věděli,že druhý syn bohužel dispozice má a tak jsem v projektu zůstali-bude až do jeho 12.let.V projektu jsou kojené i nekojené děti a zkoumá se rozdíl-za pár let se vyhodnotí.Takže nyní trnu strachy,co když malý DM1. dostane.Píšu to pro ty,kteří nevědí o tom,že si lze vyšetření nechat provést-spousta mých dia známých je svým dětem dělalo.Bohužel jsem za ty roky zjistila,že jen dieta a režim cukrovku nesrovná-strese,hormony-u nás žen menzes dokáží pěkně s cukrem zamávat.Znám diabtičku,která má DM1 od 1roku-tedy pře 30let a nemá žádnou komplikaci a nyní má zdravou holčičku.Znám diabetičku.,které po 10letech odešly ledviny atd atd.Bylo nám řečeno,že mnohdy hodně závisí na dispozicích,které máme.Když má někdo sklon dostat neuropatii dostane ji i přes skvělou kompenzaci.Dokud je dítě malé a rodiče na něj mají vliv je to super,takový puberťák diabetik je pěkná šlamastika.Já sama přes to,že jsem DM1 dostala až ve 20letech jsem nikoho s DM1 neznala a 2roky jsem svoji nemoc popírala,zrovna jsem začala studovat VŠ,vypadla z domu a chtěla žít.Dnes vidím jaká to byla chyba a pomohlo mi až to,že jsem poznala partu diabetiků-mladých jako já.To mi otevřelo oči.Bohužel to neudělala paní doktorka,která mě měla na starost,ta mi vrazila do ruky brožuru,injekce a jedem....Moc Vám všem fandím-rodičům i dětem a chci Vám popřát hodně sil a štěstí ...Věrka
Věrka
  • 
19.6.2007 22:13:14
Pokusím se shrnout můj život s diabetem.DM 1.typu mám od 20.let-tedy už 15let.Přišlo se na něj po zánětu mozkových blan-ten to asi rozjel.Jsem v současné době mámou 2kluků-3r a 1r.Mateřství mi dává neskonale zabrat a udržet glykemky v normě se prakticky nedá.Oba kluky jsem ze všech sil kojila skoro do 1r-většina diabetiček nekojí-různé důvody.Obě těhotenství vysoce rizikové.Oba chlapci jsou testováni na genetické dispozice-dělá se v centrech dia-Praha,Brno... až Ostrava.Krev vezmou oběma rodičům i dítěti.U staršího jsme na výsledky čekali víc než rok,ale je OK.Dispozice nemá.U mladšího jsem se zapojila do mezinárodního projektu-vliv kravského mléka na vznik DM1.Na vyšetření se bere přímo pupečníková krev.do 14dnů jsme věděli,že druhý syn bohužel dispozice má a tak jsem v projektu zůstali-bude až do jeho 12.let.V projektu jsou kojené i nekojené děti a zkoumá se rozdíl-za pár let se vyhodnotí.Takže nyní trnu strachy,co když malý DM1. dostane.Píšu to pro ty,kteří nevědí o tom,že si lze vyšetření nechat provést-spousta mých dia známých je svým dětem dělalo.Bohužel jsem za ty roky zjistila,že jen dieta a režim cukrovku nesrovná-strese,hormony-u nás žen menzes dokáží pěkně s cukrem zamávat.Znám diabtičku,která má DM1 od 1roku-tedy pře 30let a nemá žádnou komplikaci a nyní má zdravou holčičku.Znám diabetičku.,které po 10letech odešly ledviny atd atd.Bylo nám řečeno,že mnohdy hodně závisí na dispozicích,které máme.Když má někdo sklon dostat neuropatii dostane ji i přes skvělou kompenzaci.Dokud je dítě malé a rodiče na něj mají vliv je to super,takový puberťák diabetik je pěkná šlamastika.Já sama přes to,že jsem DM1 dostala až ve 20letech jsem nikoho s DM1 neznala a 2roky jsem svoji nemoc popírala,zrovna jsem začala studovat VŠ,vypadla z domu a chtěla žít.Dnes vidím jaká to byla chyba a pomohlo mi až to,že jsem poznala partu diabetiků-mladých jako já.To mi otevřelo oči.Bohužel to neudělala paní doktorka,která mě měla na starost,ta mi vrazila do ruky brožuru,injekce a jedem....Moc Vám všem fandím-rodičům i dětem a chci Vám popřát hodně sil a štěstí ...Věrka
Lavanda
19.6.2007 21:55:35
Co si o tom myslet. Pokud to bylo tak, jak píšete, je to kráva.
Jeni
  • 
19.6.2007 18:37:13
Lidko prosim te, mohla by si mi jeste objasnit co to je "V domácí laboratoři aplikujeme americké metody lean lab". DM I. mam 17let, ale tohle neznam, nevim co si mam pod tim predstavit, nebo mi prosim napis nejaky odkaz, kde by to bylo vysvetleno. Diky moc
Jeni
  • 
19.6.2007 18:30:25
Ahoj Lidko,
jste uzasni rodice. Chce to naucit se s cukrovkou zit, ale nestat se jejim otrokem. Jeste pripojim jedno bezva diskuzni forum, mozna znate, maminky i ostatni si tam pomahaji, jsou tam lidicky jak na perech, tak na pumpickach: http://www.medatron.cz/diskuze/
je tam diskuzni forum Diabetes a děti, výživa, o všem ostatním atd.
nebo rovnou www.diaforum.cz
Hodne stesti :o))
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 64 [Dalších 14 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.