| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dítě? Dříve jen majetek, dnes rovnoprávná bytost!

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 231 [Dalších 191 >>]
27.11.2008 15:25:49
Tak u nás všude je pro pokladní základní požadavek - maturita. Bez maturity můžeš tak leda prodávat za pultem salámy a vykládat zboží do regálů. Dcera si tuhle práci vyzkoušela jako brigádu a říkala, že to je pěkný hnus pěkně blbě placený. A ještě buzerace.
27.11.2008 15:23:11
Xantipo, dle indícií mluvíš o době, kdy Mrtvý moře bylo marod, taky to pamatuju. Tenkrát tě ale zaměstnali a s maturou 100% v kanclu, to dnešním maturantům nehrozí ani náhodou, takže když oběhnou pár firem, zjistí podmínky, nástupní platy a ještě je nevezmou, oni se rádi na tu školu zapíšou:)

Aby si to někdo nevykládal jako stony za komunismem, bylo to tehdá dost vadný(jen o práci mluvím, morálku bych nechala) a dneska se člověk alespoň otrká.
kreditka
27.11.2008 15:21:52
Ale právě že ji vezmou, zrovna tak jako mě s maturou. Ona matura z obchodky, či učňovský list z oboru prodavačka se dnes často bere stejně. Ať je třeba kadeřnice, cukrářka nebo nevím co, ale ať proboha nestuduje zbytečně obor, kde se neuplatní
kreditka
27.11.2008 15:19:43
No já doma řemeslníka mám, možná je též podhodnocen, ale na druhou stranu já mám maturu a měla jsem vždy nižší plat než než manžel ~v~
27.11.2008 15:17:41
A co bude dcera s tím učňákem dělat, když ji ani za kasu v obchoďáku nevezmou? Nějak si neumím představit její uplatnění.
27.11.2008 15:16:25
Libiku, ale když dospělé dítě nechce, můžeš hrnout, jak chceš. Já na VŠ chtěla, ale rodiče byli jiného názoru. Rok na to jsem chtěla znovu, při zaměstnání a zaměstnavatel nedal doporučení, že prý VŠ má dost, takže mě chce takto. Urazila jsem se a šla jiným směrem a živím se bez VŠ. A pro kreditku - z Prahy nejsem a abych mohla dělat dobře to, co dělám, stálo mě to hodně mého volného času a dost často i teď. Ale to hlavní znám, takže nabaluju a vstřebávám novinky a změny.
kreditka
27.11.2008 15:15:31
Přesně, nikdy bych nedopustila, aby dcerka udělala chybu jako já hrnoucí se za pozlátkem maturity. Ať má raději učňák než maturu, která ji bude k ničemu jak mě
kreditka
27.11.2008 15:12:44
Jak se to vezme, tenkrát byly ty dys v jedné třídě, tudíž se učitelka věnovala výhradně jim. Dnes se klidně může stát, že se 18 dětí zdržuje kvůli 4 dys
27.11.2008 15:11:48
Nezmůže skoro nic. Můj přítel chodí do některých tříd se strachem co zas bude... (II. stupeň).
kreditka
27.11.2008 15:10:50
Nemám uplatnění takové, které by odpovídalo vzdělání. V mém oboru mohu jít max. do Tesca za kasu v lepším případě za koordinátorku. Před lety, když jsem začala studovat tento obor, tak byl určen na povolání typu vedoucí prodejny, sekretářka atd.. Bohužel díky mé jazykové tuposti mám hold smůlu. Je pravda, že ve větším městě bych měla asi lepší uplatnění, ale všichni nemůžem bydlet v Praze že....
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 231 [Dalších 191 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.