| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Několikerý pohled na saunování s dětmi

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 33 [Dalších 3 >>]
Albar
7.2.2011 11:44:49
Žabátko, mám to úplně stejně~;)
7.2.2011 11:26:23
Taky tak, byla jsem párkrát a bylo mi to vždy spíš nepříjemné. Dcera ve školce chodí, mají tam takovou saunovací budku, a to se jí líbí. Ale do dospělácké sauny ani náhodou.
kreditka
7.2.2011 11:13:59
~t~
Bonpara
7.2.2011 11:11:07
já mám pozitivní zkušenost se saunováním z mého dětství. Saunovat jsme chodili se školkou i pak ve škole s družinou. A nám dětem se to líbilo ( což byla zásluhou hodných paní učitelek ) a věřím, že i díky saunování jsem jako dítě téměř nebyla nemocná, ačkoliv jsem vyrůstala v nejděsivějším období severočeské ekologické katastrofy ( smog a inverze v podstatě nepřetržitě.) Velkou výhodou je, že jsem se naučila JAK SE SAUNOVAT.
Se čtyřletým synem chodíme nyní od září 1xtýdně nebo 1xza 2týdny do sauny do místního aquaparku. Chodíme jen ve dny kdy je pouze dámská suchá sauna a využíváme slevu, kterou poskytuje město, takže 2h sauna a bazén vyjdou pro oba asi na 80kč. Což myslím není přepych. Synovi se saunování líbí, samozřejmě musí být přizpůsobeno dětskému organismu.
Takže max.10-15min při nižší teplotě(tedy co nejníže u podlahy ) v sauně, pak na 5 min ven do venkovní zahrady(žádná sprcha, žádný ledový bazén ) a to celé třikrát. Pak odpočívárna 20 min. A přiom průběžně pít a po ukončení sauny se pořádně napít a malá svačinka. Je to takové "soft saunování" a vyhovuje nám, kdyby syn kňoural, že mu je horko nebo zima tak je to špatné (saunování musí doprovázet příjemné pocity ) Jediné z čeho mám trochu obavy je samozřejmě hygiena, ačkoliv je tam všude čisto a dezinfikováno, tak přece jen je to ideální prostředí pro plísně a tak. Takže zvýšená opatrnost je na místě, ale zatím dobrý.
Možná tímto někomu dodám chut´to taky zkusit.~;)
Bonpara
7.2.2011 11:11:06
já mám pozitivní zkušenost se saunováním z mého dětství. Saunovat jsme chodili se školkou i pak ve škole s družinou. A nám dětem se to líbilo ( což byla zásluhou hodných paní učitelek ) a věřím, že i díky saunování jsem jako dítě téměř nebyla nemocná, ačkoliv jsem vyrůstala v nejděsivějším období severočeské ekologické katastrofy ( smog a inverze v podstatě nepřetržitě.) Velkou výhodou je, že jsem se naučila JAK SE SAUNOVAT.
Se čtyřletým synem chodíme nyní od září 1xtýdně nebo 1xza 2týdny do sauny do místního aquaparku. Chodíme jen ve dny kdy je pouze dámská suchá sauna a využíváme slevu, kterou poskytuje město, takže 2h sauna a bazén vyjdou pro oba asi na 80kč. Což myslím není přepych. Synovi se saunování líbí, samozřejmě musí být přizpůsobeno dětskému organismu.
Takže max.10-15min při nižší teplotě(tedy co nejníže u podlahy ) v sauně, pak na 5 min ven do venkovní zahrady(žádná sprcha, žádný ledový bazén ) a to celé třikrát. Pak odpočívárna 20 min. A přiom průběžně pít a po ukončení sauny se pořádně napít a malá svačinka. Je to takové "soft saunování" a vyhovuje nám, kdyby syn kňoural, že mu je horko nebo zima tak je to špatné (saunování musí doprovázet příjemné pocity ) Jediné z čeho mám trochu obavy je samozřejmě hygiena, ačkoliv je tam všude čisto a dezinfikováno, tak přece jen je to ideální prostředí pro plísně a tak. Takže zvýšená opatrnost je na místě, ale zatím dobrý.
Možná tímto někomu dodám chut´to taky zkusit.~;)
x x
7.2.2011 11:09:08
Taky tak. ~d~
Pro někoho tady ty věci asi hold nejsou. Já nesnáším mokré teplo, dělá se mi šoufl. Ideální teplota pro moje optimální fungování je tak 22 st. Jak je venku 30, už zdechám, neumím si představit vlízt někam, kde je vlhko a horko k padnutí. Dobrovolně zabít se fakt nemíním. ~t~
kreditka
7.2.2011 10:55:29
O páře mi nemluv musely jsme tam chodit jako děti se školou, později jsem tam vlezla jednou jedinkrát v pubertě a hned jsem si uhnala zápal plic ~q~
kreditka
7.2.2011 10:54:18
Mám to podobně, možná i proto že mě to nikdy nelákalo
Světlana
  • 
7.2.2011 9:22:57
Janulo,u nás ve Staré Pace ve školce pro děti saunu mají a děti pravidelně do sauny chodí.Taky neznám nikoho,kdo by měl domácí saunu.A do páry v bazénu s dětma taky chodím a dobrý
7.2.2011 9:16:12
U nás ve městě je jedna školka, která má svou saunu a děti se tam střídají po třídách různé dny v týdnu, uvažuju, že tam dám děti. Jinak my nesaunujem, můj první kontakt se saunou byl ve školce nebo škole a skončil týdenní chřipkou.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 33 [Dalších 3 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.